Leo Express wrócił na polskie tory

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
27 marca 2019 10:35
2 komentarze
Leo Express wznowił weekendowe połączenie kolejowe z Krakowa do Ostrawy i Pragi. Pociąg ma kursować codziennie od 28 czerwca do 2 września br. Po tym okresie połączenie znów będzie obsługiwane w weekendy. Czeska firma pozostaje jedynym prywatnym pasażerskim operatorem kolejowym w w Polsce.
Reklama
- Po raz kolejny wyjeżdżamy naszymi pociągami z Krakowa do Czech i z powrotem. Od połowy roku pasażerowie będą mogli podróżować do Ostrawy, Ołomuńca lub Pragi i z powrotem każdego dnia. Niestety, będziemy musieli przerwać codzienne operację z powodu dalszych napraw na polskich torach - powiedział Emil Sedlařík, rzecznik Leo Express.

Leo Express uruchomił połączenie z polskim Krakowem w 2014 autobusami dowożącymi podróżnych do połączeń kolejowych z Bohumina. Pierwszy pociąg Leo Express odwiedził polskie tory 20 lipca 2018, jako pierwsza czeska firma i jedyny prywatny operator w polskim transporcie kolejowym, a inauguracyjna przejażdżka została pobłogosławiona przez Arch-opata klasztoru Břevnov Petra Prokopa Siostrzonek. Ze względu na gruntowną naprawę na polskich torach i wydłużony czas przejazdu połączenie musiało zostać jednak tymczasowo przerwane od 9 października do 30 listopada 2018. W tym okresie połączenie zostało zastąpione transportem autobusowym. Kolejna przerwa z tych samych powodów trwała od 7 stycznia do 22 marca 2019. Teraz połączenie weekendowe zostało wznawiane.


Od 28 czerwca 2019 pociągi Leo Express będą kursować codziennie z Krakowa do 2 września 2019. Po upływie tego okresu połączenia znowu zostaną zmienione ze względu na naprawy torów.

- Naszym celem jest zaoferowanie pasażerom codziennych połączeń kolejowych do Polski i z powrotem. Planujemy rozszerzyć te połączenia na Ukrainę, gdzie obecnie kursujemy naszymi autobusami. Bez napraw na polskich torach pojedziemy codziennie bez żadnych przerw w kursowaniu. Od początku operacji pracujemy nad dalszym rozwojem naszych usług w Polsce. Ogłosiliśmy przedłużenie obecnych połączeń, w czasie przeprowadzania kolejnych naszych działań - wyjaśnia Sedlařík.

Firma Leo Express wnosi do Polski wysoki komfort podróży, z którego klienci korzystają już na linii autobusowej do Krakowa oraz na linii autobusowej z Warszawy do Wiednia czy linii minibusów na lotnisko w Katowicach. Pasażerowie mogą korzystać z połączenia Wi-Fi, przekąsek oraz mają do dyspozycji przyjazny personel pokładowy,a bilety zakupione online nie muszą być drukowane. Cena biletów między Pragą, a Krakowem rozpoczyna się już od 19 złotych.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

gość_03df9 2019-03-28 22:53   
gość_03df9 - Profil gość_03df9
A taka Arriva to niby państwowa jest?
gość_91de1 2019-03-27 18:40   
gość_91de1 - Profil gość_91de1
Ceny od 19zł... najtanszy bilet jaki znalazlem to 106zł w jedna stronę. Taniej nawet na weekend ryanem - około 170zł RT.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy