×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus bliski zakończenia programu A380


Airbus prawdopodobnie jutro (14.02) ogłosi zakończenie projektu A380 - podaje "Airliner Watch" powołując się na nieoficjalne źródła. Europejski producent chce wyprodukować pozostałe zamówione sztuki i przenieść czynniki produkcji do popularnego programu A350.


Decyzja producenta ma zostać podana podczas prezentacji rocznych wyników finansowych przedsiębiorstwa. "Airliner Watch" twierdzi, że decyzja została już podjęta i Airbus szykuje się do zakończenia produkcji. Program super-jumbo mogłoby uratować nowe, duże zamówienie, ale szanse na to są niemal znikome.

W ubiegłym tygodniu Qantas poinformował o ostatecznej anulacji zamówienia na osiem airbusów A380. Natomiast na początku lutego br. do mediów wyciekła informacja o trwających negocjacjach Airbusa z liniami Emirates. 

Arabski przewoźnik rozważa konwersję zamówienia z A380 na A350. Choć oficjalna decyzja nie została jeszcze podjęta, to przewoźnik z Dubaju mocno skłania się ku zmianie na A350. Zgodnie z backlogiem producenta arabska linia oczekuje na dostawę 53 airbusów A380. 

Malejące zainteresowanie największym pasażerskim samolotem świata już wcześniej spowodowało zmniejszenie tempa produkcji. W obliczu kolejnych rezygnacji Airbus wyprodukuje pozostałe zamówione sztuki i nie będzie kontynuował nierentownego programu. Po wygaszeniu projektu czynniki produkcji miałyby zostać przeniesione do produkcji popularnej rodziny A350. 

fot. mat. prasowe
gość_6170b - Profil
gość_6170b
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie