×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas rezygnuje z zamówienia na A380


Qantas poinformował o rezygnacji z zamówienia na osiem airbusów A380. Australijski przewoźnik już wcześniej w 2016 r. informował, że najprawdopodobniej nie odbierze zamówieniowych samolotów.Qantas posiada we flocie 12 airbusów A380. W połowie tego roku linia planuje rozpocząć retrofit tych samolotów, w ramach którego zamontowane zostaną nowe kabiny w klasie biznesowej. 

Od początku Airbus zebrał zamówienia na łącznie 321 airbusów A380 i zrealizował w sumie 234 dostawy. W ubiegłym roku dostarczył łącznie 12 samolotów, z czego osiem dla Emirates, trzy dla Singapore Airlines i jeden dla Qatar Airways. 


Na całym świecie jedynie 13 linii lotniczych posiada we flocie maszyny tego typu, są to: Air France, British Airways, Lufthansa, Qatar Airways, Qantas, Singapore Airlines, Asiana Airlines, China Southern Airlines, Etihad Airways, Korean Air, Malaysia Airlines, Thai Airways, Hi Fly oraz Emirates, które jest największym użytkownikiem A380 ze 109 maszynami we flocie. 

Linia z Dubaju jest także największym przyszłym odbiorcą SuperJumbo, choć jak niedawno informowaliśmy przewoźnik rozważa częściowe anulowanie zamówienia na 36 airbusów A380. Natomiast decyzja linii Qantas nie jest w ogóle zaskoczeniem, bo już w 2016 r. Alan Joyce, prezes przewoźnika przewidywał, że nie odbierze zamówionych ośmiu samolotów. 

fot. Qantasgość_c6237 - Profil
gość_c6237
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie