×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian w 2018 roku mocno pod kreską


Norwegian opublikował swoje wyniki finansowe za rok 2018. Przewoźnik odnotował wielomilionową stratę, za którą stoją wysokie ceny paliwa, ostra konkurencja oraz problemy z dreamlinerami.Mimo faktu, że całkowite przychody firmy wzrosły o 30 proc. w porównaniu do 2017 r. do poziomu 4,6 mld dolarów, a linia lotnicza przewiozła 37 mln pasażerów (wzrost o 13 proc.) to strata netto Norwegiana osiągnęła poziom 170,3 mln dolarów.

Norwegian podobnie jak inne linie ucierpiał z powodu wysokich cen paliwa lotniczego, ostrej konkurencji, ale również z powodu problemów z silnikami Rollsa Royce'a w swoich dreamlinerach, przez co zmuszony był do kosztownego leasingu samolotów w formule wet-lease na trasach długodystansowych.


"Podjęto szereg inicjatyw mających na celu przywrócenie rentowności w 2019 roku" - czytamy w oświadczeniu przewoźnika. 

Wśród działań mających przywrócić rentowność, Norwegian planuje cięcia kosztów, optymalizację tras i restrukturyzację floty. Przewoźnik jednak nie precyzuje, ile samolotów zamierza zbyć, wiadomo, że chce się pozbyć starzejących boeingów 737-800s. 

Z drugiej strony, w ciągu roku do floty należy dodać pięć nowych 787-9 i 16 boeingów 737 MAX.

fot. Dominik Sipińskigość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie