×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Noworoczne strajki: Ryanair - tak, Transavia - nie


Pierwsze dni nowego roku mogą okazać się szczęśliwe dla Transavii, ale niezbyt udane dla Ryanaira jeśli chodzi o strajki wśród pracowników.Transavia bez strajku

Transavia France, będąca spółką zależną konsorcjum Air France i KLM, prawdopodobnie poradziła sobie z zażegnaniem potencjalnego kryzysu. Udało się to dzięki zawarciu z pracownikami porozumienia, które podniosło wynagrodzenia o 2,5 proc. oraz doprowadziło do wypłacenia pracownikom premii świątecznej w wysokości 1,5 tys. euro (o 450 euro więcej niż rok temu). Argumentem za podjęciem przez zarząd linii takiej decyzji były korzystne wyniki finansowe oraz chęć wskazania pracownikom, że są oni ważnym elementem całej organizacji.

- Transavia podkreśla zawsze swoje zaangażowanie w konstruktywny dialog z pracownikami - powiedział przedstawiciel linii. - W 2017 i 2018 roku mieliśmy ponad 60 okazji do wymiany opinii ze związkowcami nie licząc obowiązkowych spotkań. Doprowadziło to do ponad 10 uzgodnionych porozumień, które zapewniły lepsze warunki pracy i wynagrodzeń członkom naszego zespołu. Wśród tych umów, właśnie w 2018 roku znalazło się po raz pierwszy porozumienie o podziale zysków, które obowiązywać będzie przez trzy lata i dzięki któremu możliwe było wypłacenie premii z dobrego wyniku finansowego.

Ryanair z możliwymi strajkami

Irlandzkiej niskokosztowej linii strajki grożą już w styczniu. Zapowiedzi takie wystosowały hiszpańskie związki zawodowe reprezentujące hiszpańskich pracowników personelu pokładowego linii. Zaplanowały one w sumie trzy dni strajków w pierwszym miesiącu 2019 roku.

Zeszły rok był dla Ryanair bardzo ciężki jeśli chodzi o strajki pracowników, które spowodowały odwołanie setek lotów w całej Europie. Te protesty były podyktowane faktem, że osoby zatrudnione w Ryanairze chciały aby obowiązywały je przepisy prawa pracy ich krajów, a nie irlandzkie. Pomimo że z wieloma grupami pracowników i związkami udało się zawrzeć porozumienia (personel pokładowy z Belgii i Niemiec) to jednak hiszpańskie związki USO i SITCPLA wciąż nie zgodziły się na proponowane przez Ryanaira warunki. Według związkowców linia odmówiła zatrudniania pracowników na warunkach hiszpańskiego prawa, zaś sama linia nie komentuje tych doniesień.

Ryanair zgodził się w październiku na warunki lokalnego prawa przy zatrudnianiu hiszpańskich pilotów.

fot. mat. prasowe
gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie