Porozumienie Ryanaira i związkowców z Belgii

29 października 2018 10:15
Irlandzki przewoźnik zawarł z belgijskimi związkami zawodowymi CNE-CSC i LBC-NVK porozumienie w sprawie zbiorowego układu pracy. To kolejna taka umowa Ryanaira w Europie.
Reklama
Belgijscy związkowcy są kolejnymi po Hiszpanach z SEPLA, Portugalczykach z SPAC, Brytyjczykach z BALPA i Włochom z ANPAC, którym udało się dojść do porozumienia z Ryanairem w sprawie warunków pracy pracowników zatrudnianych bezpośrednio przez przewoźnika. Seria zawieranych porozumień jest efektem działań podjętych przez związkowców w całej Europie, którzy zaczęli domagać się, aby członkowie ich związków zatrudniani byli w oparciu o prawo pracy kraju, w którym świadczą pracę i mają swoją bazę, a nie prawo irlandzkie. Warunki podpisanej umowy będą miały zastosowanie do wszystkich zatrudnionych w linii pilotów i członków personelu pokładowego i obejmą te osoby najpóźniej od 31 stycznia 2019.


- Te porozumienia, które podpisaliśmy ze związkami w Belgii, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii pokazują konkretny postęp, który poczyniliśmy w kierunku wynegocjowania umów związkowych z wszystkimi naszymi pracownikami na głównych rynkach europejskich - powiedział Eddie Wilson, dyrektor ds. kadr w Ryanair. - Spodziewamy się, że te nowe porozumienia skłonią związki zawodowe członków personelu pokładowego w Hiszpanii i Portugalii do usunięcia z nich pracowników konkurencyjnych linii [którzy blokowali negocjacje] i do szybkiego zawarcia porozumień dla tej grupy zawodowej w obu krajach, bo właśnie tego oczekują teraz nasi portugalscy i hiszpańscy pracownicy pokładowi. - dodał Wilson.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy