Ryanair: Porozumienie z hiszpańskim związkiem zawodowym

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
24 października 2018 17:16
Ryanair poinformował o porozumieniu z hiszpańskim związkiem zawodowym pilotów SEPLA. Umowa obejmie wszystkich pilotów zatrudnionych w Hiszpanii bezpośrednio w Ryanair.
Reklama

Negocjacje z SEPLA na temat układu zbiorowego pracy zgodnego z hiszpańskim prawem rozpoczną się na początku listopada, a hiszpańskie prawo pracy będzie miało zastosowanie w stosunku do wszystkich pilotów Ryanaira w Hiszpanii najpóźniej do 31 stycznia 2019 r.

To kolejne porozumienie ze związkami zawodowymi po SPAC w Portugalii, BALPA w Wielkiej Brytanii i ANPAC we Włoszech dotyczących portugalskich, brytyjskich i włoskich pilotów zatrudnionych w Ryanair.

- Podpisanie umów ze związkami zawodowymi pilotów w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Włoszech pokazuje znaczny postęp w zawieraniu porozumień związkowych z naszymi pracownikami na głównych europejskich rynkach. Nadal spotykamy się z naszymi pracownikami i ich związkami zawodowymi. Spodziewamy się, że te porozumienia zachęcą związki zawodowe personelu pokładowego zarówno w Hiszpanii, jak i Portugalii, w szczególności do usunięcia z nich pracowników konkurencyjnych linii lotniczych blokujących postęp w negocjacjach. Mamy nadzieję, że kolejne porozumienia ze związkami załóg pokładowych w Hiszpanii i Portugalii osiągniemy niebawem, czego żądają nasze załogi pokładowe w tych krajach - powiedział Eddie Wilson z Ryanaira.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama