Ryanair porozumiał się z personelem pokładowym w Niemczech

13 listopada 2018 12:52
Irlandzka linia podała, że podpisała układ zbiorowy pracy i umowę dotyczącą pakietu socjalnego ze związkiem zawodowym Ver.di zrzeszającym niemiecki personel pokładowy. Wynegocjowane w porozumieniu zapisy dotyczyć będą wszystkich pracowników zatrudnionych w niemieckich bazach.
Reklama
Porozumienie zostało teraz poddane pod głosowanie nad jego przyjęciem przez członków personelu pokładowego. Zapisy umowy potwierdzają stosowanie niemieckiego prawa pracy w stosunku do pracowników zatrudnionych przez Ryanaira w niemieckich bazach i obiecują podwyżki i dodatkowe pakiety benefitów przez kolejne dwa lata.

Irlandzki przewoźnik potwierdził też, że włoscy pracownicy zagłosowali w przeważającej większości za przyjęciem podpisanego niedawno we Włoszech porozumienia. Włoskie związki FIT CISL, ANPAC i ANPAV przekonały 88 proc. zrzeszonych w nich pracowników Ryanaira do głosowania na tak. Wzrost pensji i pakiety benefitów we Włoszech będą dostępne dla personelu pokładowego w ramach tej umowy przez okres trzech lat.


Poza porozumieniami z pracownikami z Belgii, Hiszpanii, Portugalii czy Wielkiej Brytanii, Ryanair zawarł też wstępne umowy ze związkami w Grecji (RACU) i Szwecji (UNIONEN). Dalsze działania w tych dwóch przypadkach mają doprowadzić do zawarcia umów o układach zbiorowych jak w przypadku poprzednich negocjacji.

- Jesteśmy zadowoleni podpisując umowę o układzie zbiorowym z Ver.di. Zapewni to wzrost wynagrodzeń i dostęp do innych benefitów dla naszych pracowników w niemieckich bazach. W ich rękach pozostaje teraz przyszłotygodniowe głosowanie nad przyjęciem postanowień umowy. - powiedział Eddie Wilson, dyrektor ds. zatrudnienia w Ryanair. - To porozumienie jest kolejnym po bardzo udanym we Włoszech, gdzie umowa została zaakceptowana w głosowaniu. Mamy też wstępne umowy z Grekami i Szwedami. To kolejne konkretne oznaki znaczącego postępu jaki Ryanair poczynił w kwestii zawierania porozumień dotyczących warunków zatrudnienia ze swoimi pracownikami i ich związkami na terenie całej Unii Europejskiej - dodał Wilson.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy