×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair porozumiał się z personelem pokładowym w Niemczech


Irlandzka linia podała, że podpisała układ zbiorowy pracy i umowę dotyczącą pakietu socjalnego ze związkiem zawodowym Ver.di zrzeszającym niemiecki personel pokładowy. Wynegocjowane w porozumieniu zapisy dotyczyć będą wszystkich pracowników zatrudnionych w niemieckich bazach.Porozumienie zostało teraz poddane pod głosowanie nad jego przyjęciem przez członków personelu pokładowego. Zapisy umowy potwierdzają stosowanie niemieckiego prawa pracy w stosunku do pracowników zatrudnionych przez Ryanaira w niemieckich bazach i obiecują podwyżki i dodatkowe pakiety benefitów przez kolejne dwa lata. 

Irlandzki przewoźnik potwierdził też, że włoscy pracownicy zagłosowali w przeważającej większości za przyjęciem podpisanego niedawno we Włoszech porozumienia. Włoskie związki FIT CISL, ANPAC i ANPAV przekonały 88 proc. zrzeszonych w nich pracowników Ryanaira do głosowania na tak. Wzrost pensji i pakiety benefitów we Włoszech będą dostępne dla personelu pokładowego w ramach tej umowy przez okres trzech lat.


Poza porozumieniami z pracownikami z Belgii, HiszpaniiPortugalii czy Wielkiej Brytanii, Ryanair zawarł też wstępne umowy ze związkami w Grecji (RACU) i Szwecji (UNIONEN). Dalsze działania w tych dwóch przypadkach mają doprowadzić do zawarcia umów o układach zbiorowych jak w przypadku poprzednich negocjacji.

- Jesteśmy zadowoleni podpisując umowę o układzie zbiorowym z Ver.di. Zapewni to wzrost wynagrodzeń i dostęp do innych benefitów dla naszych pracowników w niemieckich bazach. W ich rękach pozostaje teraz przyszłotygodniowe głosowanie nad przyjęciem postanowień umowy. - powiedział Eddie Wilson, dyrektor ds. zatrudnienia w Ryanair. - To porozumienie jest kolejnym po bardzo udanym we Włoszech, gdzie umowa została zaakceptowana w głosowaniu. Mamy też wstępne umowy z Grekami i Szwedami. To kolejne konkretne oznaki znaczącego postępu jaki Ryanair poczynił w kwestii zawierania porozumień dotyczących warunków zatrudnienia ze swoimi pracownikami i ich związkami na terenie całej Unii Europejskiej - dodał Wilson.gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie