×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WOW Air: Kolejne redukcje floty


Islandzki niskokosztowy przewoźnik WOW Air, który od kilku miesięcy boryka się z problemami finansowymi, zamierza sprzedać kilka samolotów linii Air Canada.Kwestia zażegnywania kryzysu, w którym znalazł się WOW Air jest ciągle dość skomplikowana, ponieważ linia wciąż negocjuje warunki wsparcia ze strony amerykańskiego funduszu Indigo Partners. Pierwsze cztery samoloty zostały przez przewoźnika zwrócone do leasingodawców w listopadzie. W ramach następnych działań kolejne cztery maszyny, airbusy A321 leasingowane od 2014 roku zostaną sprzedane do Air Canada.

W oświadczeniu z 21 grudnia WOW Air zapewniał, że sprzedaż jest elementem trwającej restrukturyzacji i zapewni optymalne wykorzystanie pozostałych samolotów. Samoloty trafią do kanadyjskiego przewoźnika w styczniu 2019, a transakcja poprawi płynność finansową islandzkiej linii dostarczając ponad 12 mln dolarów amerykańskich. Poza ogłoszeniem sprzedaży czterech samolotów, WOW Air ogłosił również, że od 31 marca przyszłego roku przeniesie swoje operacje na trasie Reykjavik - Londyn z Gatwick na Stansted.

- Zauważyliśmy w sezonie letnim bardzo duże zainteresowanie pasażerów wyborem oferty WOW Air na połączenia do Reykjaviku i dalej do USA, a także duży ruch napływowy do Londynu i wschodniej Anglii - powiedział Mats Sigurdson, dyrektor ds. operacji na Stansted w WOW Air.
gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie