WOW Air: Kolejne redukcje floty

31 grudnia 2018 11:40
1 komentarz
Islandzki niskokosztowy przewoźnik WOW Air, który od kilku miesięcy boryka się z problemami finansowymi, zamierza sprzedać kilka samolotów linii Air Canada.
Reklama

Kwestia zażegnywania kryzysu, w którym znalazł się WOW Air jest ciągle dość skomplikowana, ponieważ linia wciąż negocjuje warunki wsparcia ze strony amerykańskiego funduszu Indigo Partners. Pierwsze cztery samoloty zostały przez przewoźnika zwrócone do leasingodawców w listopadzie. W ramach następnych działań kolejne cztery maszyny, airbusy A321 leasingowane od 2014 roku zostaną sprzedane do Air Canada.

W oświadczeniu z 21 grudnia WOW Air zapewniał, że sprzedaż jest elementem trwającej restrukturyzacji i zapewni optymalne wykorzystanie pozostałych samolotów. Samoloty trafią do kanadyjskiego przewoźnika w styczniu 2019, a transakcja poprawi płynność finansową islandzkiej linii dostarczając ponad 12 mln dolarów amerykańskich. Poza ogłoszeniem sprzedaży czterech samolotów, WOW Air ogłosił również, że od 31 marca przyszłego roku przeniesie swoje operacje na trasie Reykjavik - Londyn z Gatwick na Stansted.

- Zauważyliśmy w sezonie letnim bardzo duże zainteresowanie pasażerów wyborem oferty WOW Air na połączenia do Reykjaviku i dalej do USA, a także duży ruch napływowy do Londynu i wschodniej Anglii - powiedział Mats Sigurdson, dyrektor ds. operacji na Stansted w WOW Air.

Ostatnie komentarze

gość_f4d4b 2019-01-03 09:28   
gość_f4d4b - Profil gość_f4d4b
chyba nie ma juz co tylko zamknąć póki jeszcze cos sie z tego da odzyskac
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy