×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A380 All Nippon już pomalowany


Pierwszy z airbusów A380, które mają dotrzeć do japońskiego przewoźnika All Nippon Airways (ANA) opuścił już lakiernię w Hamburgu. Przygotowane dla samolotu inaugurującego typ we flocie ANA malowanie przedstawia żółwia zielonego, morskiego gada żyjącego m.in. na Hawajach.O zamówieniu A380 przez All Nippon informowaliśmy prawie trzy lata temu, gdy lotniczy świat obiegła informacja o przejęciu przez ANA zamówienia złożonego w Airbusie przez Skymark, linię w stanie upadłości, którą większy przewoźnik postanowił przejąć i wesprzeć finansowo. W tej chwili ANA posiada potwierdzone zamówienie opiewające na trzy egzemplarze A380 i zostanie pierwszą w kraju kwitnącej wiśni linią lotniczą, która będzie wykorzystywać ten typ w swojej flocie. Ostatecznie dostawa pierwszego samolotu ma mieć miejsce do końca pierwszego kwartału 2019 roku, a operować on ma na trasie z lotniska Tokio-Narita do hawajskiego Honolulu. 

Gotowość do lotu pierwszego A380 dla ANA testowano od 17 września, gdy po raz pierwszy wzbił się w powietrze i pokonał trasę z fabryki w Tuluzie do zakładów wykończeniowych w Hamburgu. Po otrzymaniu unikatowego malowania w kolorze niebieskim, które wymagało nałożenia 16 różnych odcieni farby na 3600 m.kw. powierzchni i zajęło 21 dni, maszyna zostanie teraz wyposażona w elementy wnętrza, zabudowę kabin, system wentylacji i klimatyzacji, toalety, kuchnie, system rozrywki pokładowej. Kolejnym krokiem będzie ostateczna faza testów naziemnych i w powietrzu, po których nastąpi powrót do Tuluzy na ostatecznie przygotowanie do dostawy. Kolejne dwa egzemplarze również będą nosiły wizerunek żółwia morskiego, lecz w kolorach zielonym i pomarańczowym. Tego typu "zwierzęce" malowania są wśród przewoźników ostatnio dość popularne, a w Polsce mieliśmy okazję oglądać w zeszłym miesiącu psa rasy husky na kadłubie maszyny NordStar.

All Nippon Airways to bez wątpienia linia, która jest jedną z najbardziej prestiżowych na całym świecie. Tym samym nie powinno sprawić jej trudności czerpanie korzyści z posiadania we flocie airbusów A380, które są bardzo atrakcyjne pod kątem wrażeń dostarczanych podróżującym nimi pasażerom. A380 oferuje największą ilość przestrzeni spośród wszystkich dostępnych samolotów pasażerskich i jest według producenta doskonałym kompromisem między kosztami eksploatacji i oddziaływaniem na środowisko, a liczbą pasażerów, którą jest w stanie przewieźć podczas niewielkiej liczby lotów na obleganych trasach.
Nie wszystkie jednak linie są usatysfakcjonowane z posiadania i wykorzystywania airbusów A380, o czym może świadczyć przykład Air France, linii która planuje zmniejszenie liczby tych samolotów w swojej flocie z uwagi na duże koszty.

Informacje udostępniane przez Airbusa mówią o tym, że do końca listopada 2018 producent przekazał do klientów już 232 egzemplarze A380, które zasiliły floty 14 światowych przewoźników.

fot. Airbus
gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie