×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A380 dla ANA ukończył swój dziewiczy lot


Pierwszy A380 dla All Nippon Airways (ANA) wzbił się wczoraj (17.09) po raz pierwszy w powietrze. Maszyna pomyślnie ukończyła swój dziewiczy lot z Tuluzy do zakładów Airbusa w Hamburgu.


Maszyna, która pod koniec sierpnia wyjechała z linii montażowej w Tuluzie, poleciała do zakładów Airbusa w Hamburgu w celu montażu wnętrza i malowania kabiny. Samolot jest jednym z trzech "Superjumbo", które wiosną 2019 roku rozpoczną dla japońskiej linii loty z Tokio do Honolulu, a w następnych latach na innych trasach dalekodystansowych.


W Hamburgu samolot zostanie pomalowany w specjalne malowanie nazwane "FLYING HONU", przedstawiające postać żółwia morskiego, który w hawajskiej kulturze jest tradycyjnie postrzegany jako symbol szczęścia i długowieczności. Każdy z trzech zamówionych przez ANA samolotów, otrzyma indywidualne malowanie przedstawiające inną żółwią postać.

Wnętrze Airbusa dla japońskiej linii, zaoferuje w klasie ekonomicznej 60 innowacyjnych kanap tzw. couch seat. Takowa "kanapa" składa się z trzech lub czterech siedzeń, na których pasażerowie mogą wygodnie leżeć po rozłożeniu dolnej części fotela. Ponadto pasażerowie otrzymają od obsługi samolotu specjalny materac, który zapewni im jeszcze większy komfort. Ta nowa koncepcja foteli ma pozwolić w szczególności rodzinom z małymi dziećmi na bardziej relaksujące odbycie podróży.Linie ANA zostaną pierwszym japońskim przewoźnikiem, który skorzysta z największego samolotu pasażerskiego świata. Do tej pory Airbus dostarczył do klientów 229 tego typu maszyn, które służą we flocie 14 linii lotniczych na całym świecie. 

Fot. Airbus, ANAgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie