Międzynarodowa ekspansja All Nippon Airways

20 listopada 2019 10:59
4 komentarze
All Nippon Airways (ANA) ogłosiły otwarcie 12 nowych połączeń międzynarodowych. Cztery z nich będą do Europy.
Reklama
Począwszy od sezonu letniego w 2020 r. ANA otworzy 12 nowych tras z Tokio - podaje francuski Air Journal. Cztery z nich będą połączeniami do Europy. Japońska linia lotnicza poleci do Mediolanu, Sztokholmu, Moskwy i Stambułu oraz do pięciu portów w Stanach Zjednoczonych. Kolejne nowości to rejsy do Chin. Po wprowadzeniu nowej oferty w życie liczba międzynarodowych kierunków, do który będzie latać ANA wzrośnie do 52.

Silny wzrost obecności ANA w Europie odbędzie się dzięki dodaniu czterech rejsów z bazy przewoźnika na lotnisku Tokio-Haneda. Na kierunku do Mediolanu-Malpensy Japończycy będą rywalizować z Alitalią, która już lata do stolicy Japonii, ale do portu Tokio-Narita. Z kolei loty ANA do Sztokholmu na lotnisko Arlanda będą odbywać się bez konkurencji. Na trasach do Moskwy, do portu Domodiedowo ANA zmierzy się z Aeroflotem i Japan Airlines, bo obie te linie latają już na Naritę. W połączeniu do Stambułu przeciwnikiem ANA będzie Turkish Airlines obsługujące oba lotniska w Tokio.


Japoński przewoźnik, członek Star Alliance, obsługuje obecnie na Starym Kontynencie Paryż-Charles De Gaulle, London-Heathrow, Frankfurt i Monachium z Hanedy oraz Brukselę i Düsseldorf z Narity. Inne nowości w siatce połączeń ANA to codzienne loty do portów w Houston, San Francisco, San Jose, Seattle i Waszyngtonie, które będą oferowane z Hanedy od przyszłego sezonu letniego. W tym samym czasie ANA rozpocznie operacje z Hanedy do Shenzhen-Bao'an i Qingdao-Liuting aktualnie obsługiwane już z Narity. Ponadto 29 marca 2020 r. ANA zastąpi rejsy z Narity do Delhi lotami do tego miasta z Hanedy.
- Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na podróże do Japonii, więc ANA zwiększa swoją ofertę międzynarodową i podobnie jak lotnisko Haneda dostosowuje się do turystyki przyjazdowej - powiedział wiceprezes ANA Seiichi Takahashi. - Dzięki naszej strategii dwóch centrów przesiadkowych pasażerowie udający się do Japonii mają zapewnioną łatwiejszą i wygodniejszą podróż - dodał Takakashi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2019-11-20 15:04   
wroord - Profil wroord
Przygotowuja sie na Olimpiade. Zobaczymy ile polaczen zostanie w siatce po sezonie letnim.
gość_e6ae4 2019-11-20 13:16   
gość_e6ae4 - Profil gość_e6ae4
żałosne. Jak oni wolą latać do Moskwy czy Stambułu zamiast Krakowa, najwspanialszego lotniska na świecie to życze powodzenia. Kolejna klapa się szykuje
gość_4056b 2019-11-20 12:41   
gość_4056b - Profil gość_4056b
Nie rozumiem. Przecież większy potencjał niż Mediolan, Sztokholm czy Moskwa ma Kraków.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy