ANA lata już do Wiednia i planuje kolejne kierunki w Europie

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
21 lutego 2019 08:30
Japońska ANA zainaugurowała bezpośrednie połączenie z Wiednia do Tokio-Haneda. Przewoźnik zapowiada, że to nie koniec jego rozwoju na starym kontynencie.
Reklama
Pierwszy rejs boeinga 787-9 linii ANA do stolicy Austrii odbył 17 lutego br. Linia przewiduje, że za rok trasa będzie już rentowna. Przewoźnik liczy nie tylko na duży ruch P2P między stolicami, ale też na pasażerów przesiadających się w Wiedniu na loty innych linii wchodzących w skład sojuszu Star Alliance. Akira Nakamura, dyrektor linii na Europę cytowany przez "ATW" twierdzi, że pasażerowie przesiadkowi będą stanowić 60-70 proc. wszystkich podróżujących na tej trasie.

Dzięki partnerstwu joint-venture z Austrian Airlines, pasażerowie podróżujący z ANA będą mogli w austriackiej stolicy przesiąść się na loty do 68 innych miast europejskich. Przewoźnik liczy, że porozumienie z Austrianem pozwoli sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na loty do Kraju Kwitnącej Wiśni z Austrii i krajów sąsiednich, takich jak Niemcy, Szwajcaria, Włochy i Polska.


Nakamura dodał także, że w zależności od dostępności slotów linia w przyszłości będzie otwierać loty do innych europejskich miast. Jak sam powiedział, ANA ma w Europie kilka "białych plam", które chce z czasem zapełnić.

ANA lata do europejskich miast łącznie 8 razy dziennie, z drugiej strony do miast w Stanach Zjednoczonych przewoźnik wykonuje aż 17 rejsów dziennie. Z lotniska Haneda linia lata do Frankfurtu, Monachium, Paryża, Londynu i teraz też z Wiednia. Z Tokio-Narita ANA wykonuje loty do Dusseldorfu i Brukseli.

fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy