×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing dostarczył pierwszego 787-9 dla Royal Air Maroc


We wtorek amerykański producent dostarczył pierwszego 787-9 dla Royal Air Maroc. Tym samym marokański przewoźnik dysponuje już dwoma wariantami dreamlinerów.Spółka po raz pierwszy odebrała dreamlinera w najmniejszym z produkowanych wariantów w 2015 roku, stając się tym samym pierwszym jego odbiorcą wśród krajów śródziemnomorskich. W sumie RAM użytkuje pięć boeingów 787-8, które do czasu odbioru większych egzemplarzy, stanowiły wyłączny element floty dalekodystansowej przewoźnika.

Boeing 787-9 dla marokańskiej linii może jednorazowo zabrać na pokład 302 pasażerów, tj. o 28 więcej niż w przypadku 787-8. Według przekazywanych przez biuro prasowe informacji, samolot będzie wykorzystywany na trasach do Paryża-Orly, Nowego Jorku oraz Sao Paulo.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru pierwszego 787-9, do którego wkrótce dołączą trzy kolejne egzemplarze. Wybór tego samolotu wpisuje się w realizowaną strategię ciągłej rozbudowy i modernizacji naszej floty. To kolejne wielkie wydarzenie w ostatnim czasie po dołączeniu Royal Air Maroc do prestiżowego sojuszu Oneworld. Wszystko to wzmocni jeszcze bardziej naszą pozycję na mapie  Afryki  - powiedział Abdelhamid Addou - prezes Royal Air Maroc.


Przewoźnik w mediach społecznościowych pochwalił się nowym wystrojem kabiny swojego najnowszego nabytku, który nawiązuje do tradycyjnych elementów związanych z marokańską kulturą. Warto podkreślić, że najnowszy boeing posiada też okolicznościowe malowanie, które otrzyma również pierwszy z czterech zamówionych boeingów 737MAX. RAM przewiduje, że najnowsza generacja wąskokadłubowej maszyny trafi do niego w czerwcu przyszłego roku.

fot. Royal Air Marocgość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie