Maroko blokuje loty z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii

22 października 2021 08:30
Marokański rząd podjął decyzję o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla samolotów odlatujących do bądź przylatujących z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii. Zawieszenie ruchu spowodowane jest drastycznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w Europie.
Reklama
Władze Maroka wydały zarządzenie nakazujące wstrzymanie wszystkich operacji lotniczych między Marokiem a Wielką Brytanią, Niemcami i Holandią. Kilka tygodni temu na czarną listę trafiła także Rosja. Decyzja marokańskiego rządu podyktowana jest niepokojącym wzrostem zachorowań na COVID-19 w Europie. Zawieszenie lotów obowiązuje do odwołania.

Na informację natychmiastowo zareagowały linie lotnicze. Narodowy przewoźnik Maroka, Royal Air Maroc wstrzymał wszystkie rejsy z Afryki do wspomnianych państw europejskich. Podobnie zdążyły już zareagować brytyjskie linie easyJet, które przewidują, że ograniczenia potrwają przynajmniej do końca listopada br.


Sytuacja pandemiczna w Maroku poprawia się z dnia na dzień. Obecnie lokalne władze odnotowują około dwieście przypadków COVID-19 dziennie, podczas gdy w szczycie pandemii w sierpniu zachorowań było blisko dziesięć tysięcy każdego dnia. Za korzystny, stale utrzymujący się trend regularnych spadków liczby pozytywnych przypadków choroby odpowiedzialny jest sprawnie przeprowadzany proces szczepień. Aż 63 proc. marokańskiej populacji przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, z kolei niespełna 57 proc. społeczeństwa nabyło już pełną odporność zapewnianą przez, zatwierdzone przez medyczne podmioty, preparaty. To dużo lepszy rezultat od wielu państw europejskich (m.in. Polski), a porównywany do wyniku m.in. Niemiec. Tygodniowy współczynnik zachorowań na COVID-19 w Maroku wynosi aktualnie 10 na 100 tys. mieszkańców. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii to obecnie 445 na 100 tys. Brytyjczyków.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy