Royal Air Maroc powiększy flotę

5 lutego 2019 09:00
W poniedziałek (04.01) lotniczy świat obiegła informacja, że marokański przewoźnik Royal Air Maroc (RAM) powiadomił o planach dużego powiększenia swojej floty. Linia może zakupić nawet 50 nowych samolotów.
Reklama
O planach RAM powiedział podczas noworocznej gali aliansu Oneworld dyrektor zarządzający marokańskiej linii, Abdelhamid Addou. Dodał on również, że oficjalne kroki mogą zostać podjęte do czerwca 2019. Według przekazanych przez Addou informacji linia poszukuje zarówno krótko- jak i długodystansowych samolotów, a ostatecznie ich liczba może przewyższyć 50. Jak twierdzi dyrektor RAM, niewielka część nowych zakupów posłuży do wymiany starszych samolotów we flocie, ale głównym celem linii jest rozwój i powiększenie parku maszyn.


Royal Air Maroc jest już w trakcie modernizacji swojej floty, którą realizuje poprzez wprowadzanie do niej boeingów 787 i 737 MAX. Pierwszy Dreamliner trafił do linii w połowie grudnia, zaś pierwszy 737 MAX 8 tuż przed końcem 2018 roku. Wcześniej flota RAM składała się z około 40 737, głównie 737-800 oraz wielu embraerów E-190. Regionalna spółka córka - RAM Express - korzysta z turbośmigłowych ATRów.

Linia Royal Air Maroc ogłosiła dołączenie do sojuszu Oneworld z początkiem grudnia zeszłego roku jako pierwsza linia z Afryki. Pełna integracja ma mieć miejsce od 2020 roku, ale już teraz zyskują na niej pasażerowie będący klientami Oneworld, którzy mogą korzystać z niedostępnych u któregokolwiek innego członka aliansu połączeń.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy