Royal Air Maroc planuje loty do Pekinu

26 lipca 2019 09:54
Royal Air Maroc planuje uruchomienie bezpośrednich lotów pomiędzy Casablancą a nowym pekińskim portem lotniczym Daxing. Loty mają ruszyć jeszcze w tym roku lub na początku 2020 r.
Reklama

W kwietniu br. Chińska Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAAC) wydał Royal Air Maroc zgodę na loty pomiędzy Casablancą a chińską stolicą z częstotliwością czterech razy w tygodniu.

Pekin zostanie pierwszym dalekoazjatyckim kierunkiem Royal Air Maroc. Przewoźnik poinformował, że w przeciągu kilku najbliższych chciałby ponadto uruchomić loty do Szanghaju–Pudong oraz Guangzhou. Na połowę 2020 r. planowane jest dołączenie marokańskiego przewoźnika do sojuszu lotniczego Oneworld, jako pierwszej linii lotniczej w Afryce.

W 2016 r. Maroko zniosło obowiązek wizowy dla obywateli Chińskiej Republiki Ludowej. Szacuje się, że rocznie nawet 200 tys. chińskich turystów odwiedza ten północnoafrykański kraj.

Linie Royal Air Maroc zostały założone w 1957 r. i są obecnie największym przewoźnikiem lotniczym w kraju. Firma jest w pełni własnością rządu Maroka, ma swoją siedzibę i główną bazę w porcie lotniczym Casablanca-Anfa. Lata do 94 miejsc w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Północnej oraz Południowej. Flota przewoźnika składa się z 59 maszyn – między innymi 31 boeingów 737-800, 2 sztuk uziemionego modelu MAX 8 oraz 7 boeingów 787 w wersji 8 oraz 9.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy