Royal Air Maroc członkiem oneworld od 31 marca 2020

1 stycznia 2020 09:59
2 komentarze
Jest już znana data nawiązania pełnej współpracy Royal Air Maroc z oneworld. Marokański przewoźnik dołączy do sojuszu 31 marca 2020 roku.
Reklama
Wcześniej zapowiadano, że całkowita integracja linii z partnerami z oneworld nastąpi w połowie bieżącego roku. Royal Air Maroc spełnił jednak wcześniej wszystkie kryteria wymagane do uzyskania pełnego członkostwa w sojuszu i już od końca marca br. stanie się jego 14. pełnoprawnym i zarazem pierwszym afrykańskim partnerem. Obecnie oneworld jest reprezentowany na tym rynku jedynie przez południowoafrykańskie linie stowarzyszone Comair, które wykonują rejsy pod marką British Airways.


Dołączenie marokańskich linii znacznie wzbogaci ofertę oneworld w Afryce i zbliży ją do konkurencyjnych sojuszy, które od dawna są dobrze reprezentowane w tej części świata przez EgyptAir, Ethiopian Airlines i South African Airways (Star Alliance) oraz Kenya Airways (SkyTeam). Dzięki przystąpieniu Royal Air Maroc do oneworld pasażerowie sojuszu będą mogli skorzystać z przelotów na niemal 40 nowych w trasach w ponad 20 krajach dotąd nieobsługiwanych przez żadnego z jego członków. Z kolei klienci programu lojalnościowego marokańskich linii Safar Flyer uzyskają przywileje honorowane przez wszystkie linie z oneworld.

- Od zaproszenia do oficjalnej integracji minie 15 miesięcy, które wykorzystaliśmy, aby stać się integralną częścią prestiżowego sojuszu Oneworld, podczas gdy średni proces takiej integracji wynosi od 18 do 20 miesięcy. Krótszy termin wynika głównie z faktu, że nasze systemy były na bardziej zaawansowanym poziomie, co ułatwiło ich dostosowanie do systemów Sojuszu, ale także dzięki wielkiemu wysiłkowi naszej ekipy, która została zmobilizowana do odniesienia sukcesu w tym wspaniałym projekcie dla Royal Air Maroc i Królestwa Maroka - powiedział Hamid Addou, prezes Royal Air Maroc.


Marokańskie linie posiadają flotę złożoną z 61 samolotów, w tym 12 maszyn szerokokadłubowych i oferują połączenia do niemal 100 miast w krajach położonych w Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Główną bazą przewoźnika jest port lotniczy w Casablance. Royal Air Maroc funkcjonuje na rynku od 1957 roku.

Oneworld należy do grupy trzech największych sojuszy lotniczych na świecie. Jego członkami są obecnie American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, Royal Jordanian, SriLankan i S7. Do sojuszu należą także linie LATAM, ale po nawiązaniu bliższej współpracy z Delta Air Lines za kilka miesięcy opuszczą one oneworld.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

vscrew 2020-01-02 12:13   
vscrew - Profil vscrew
Jak RAM jest uznawany przez Skytrax za linię 4-gwiazdkową to dla mnie jakaś magia... Owszem, mają we wszystkich samolotach stałą klasę Biznes z szerokimi fotelami ( nawet w E190!), i zawsze pełny catering w klasie ekomonicznej, ale samoloty są koszmarnie brudne, zaniedbane, w fatalnym stanie technicznym, obsługa pokładowa niemiła, cały Customer service nieistniejący.
gość_2d1cb 2020-01-01 15:16   
gość_2d1cb - Profil gość_2d1cb
S7 Airlines zamiast S4
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy