×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LATAM podał datę opuszczania sojuszu oneworld


LATAM opuści sojusz oneworld 1 października 2020 roku. Decyzja jest konsekwencją umowy największego przewoźnika Ameryki Łacińskiej z Deltą.


Na podstawie porozumienia zawartego we wrześniu br. linie Delta Air Lines zainwestują 1,9 mld dolarów w LATAM Airlines Group. Amerykański przewoźnik nabędzie za tę kwotę 20 proc. akcji LATAM i nawiąże bliską współpracę handlową ze swoim chilijskim partnerem. W konsekwencji LATAM zapowiedział opuszczenie oneworld i zakończenie swoich dotychczasowych relacji z American Airlines. Początkowo nie podano jednak daty wyjścia z dotychczasowego sojuszu. Obecnie została ona sprecyzowana. 


Dla pasażerów oznacza to, że do 1 października 2020 roku można gromadzić mile lub punkty statusowe za przeloty LATAM na obecnych zasadach we wszystkich programach lojalnościowych linii należących do sojuszu oneworld. Do tego momentu LATAM będzie także respektował przywileje statusowe wynikające z posiadania przez klientów kart oneworld Ruby, Sapphire lub Emerald. Po tej dacie co do zasady nie będzie to już możliwe. Wyjątkiem mogą jednak zostać objęci przewoźnicy, którzy utrzymają w jakiejś formie współpracę lojalnościową z LATAM w ramach dwustronnych porozumień. Chilijskie linie już teraz mają takie relacje m.in. z programem Miles&More. 

Linie z grupy LATAM najprawdopodobniej nie przystąpią zarazem do sojuszu SkyTeam, którego jednym z głównych członków jest Delta. Wszystko wskazuje na to, że będą one współdziałały z amerykańskim partnerem na podobnych nasadach do jego obecnej współpracy z Virgin Atlantic i WestJet. Obaj przewoźnicy pozostają poza SkyTeam, ale ich pasażerowie mogą gromadzić i wydawać mile w programie lojalnościowym prowadzonym przez Deltę oraz korzystać w trakcie podróży z określonych przywilejów. 

Fot. mat. prasowe
gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie