LATAM podał datę opuszczania sojuszu oneworld

Marek Stus - Profil Marek Stus
22 listopada 2019 08:45
LATAM opuści sojusz oneworld 1 października 2020 roku. Decyzja jest konsekwencją umowy największego przewoźnika Ameryki Łacińskiej z Deltą.
Reklama
Na podstawie porozumienia zawartego we wrześniu br. linie Delta Air Lines zainwestują 1,9 mld dolarów w LATAM Airlines Group. Amerykański przewoźnik nabędzie za tę kwotę 20 proc. akcji LATAM i nawiąże bliską współpracę handlową ze swoim chilijskim partnerem. W konsekwencji LATAM zapowiedział opuszczenie oneworld i zakończenie swoich dotychczasowych relacji z American Airlines. Początkowo nie podano jednak daty wyjścia z dotychczasowego sojuszu. Obecnie została ona sprecyzowana.


Dla pasażerów oznacza to, że do 1 października 2020 roku można gromadzić mile lub punkty statusowe za przeloty LATAM na obecnych zasadach we wszystkich programach lojalnościowych linii należących do sojuszu oneworld. Do tego momentu LATAM będzie także respektował przywileje statusowe wynikające z posiadania przez klientów kart oneworld Ruby, Sapphire lub Emerald. Po tej dacie co do zasady nie będzie to już możliwe. Wyjątkiem mogą jednak zostać objęci przewoźnicy, którzy utrzymają w jakiejś formie współpracę lojalnościową z LATAM w ramach dwustronnych porozumień. Chilijskie linie już teraz mają takie relacje m.in. z programem Miles&More.

Linie z grupy LATAM najprawdopodobniej nie przystąpią zarazem do sojuszu SkyTeam, którego jednym z głównych członków jest Delta. Wszystko wskazuje na to, że będą one współdziałały z amerykańskim partnerem na podobnych nasadach do jego obecnej współpracy z Virgin Atlantic i WestJet. Obaj przewoźnicy pozostają poza SkyTeam, ale ich pasażerowie mogą gromadzić i wydawać mile w programie lojalnościowym prowadzonym przez Deltę oraz korzystać w trakcie podróży z określonych przywilejów.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy