Malaysia Airlines rezygnuje z pierwszej klasy

Marek Stus - Profil Marek Stus
11 grudnia 2018 09:12
2 komentarze
Począwszy od jutra (12.12) malezyjskie linie lotnicze rezygnują z oferowania na swoich pokładach pierwszej klasy. Jej kabina zostanie przekształcona w nową klasę Business Suite.
Reklama

Malaysia Airlines tłumaczą tę zmianę koniecznością dostosowania się do potrzeb rynku, a zwłaszcza pasażerów podróżujących służbowo, którzy z uwagi na oszczędności lub zakazy wpisane do polityk podróży w ich firmach nie mogą rezerwować biletów w najwyższej klasie serwisowej.


Obecnie przewoźnik posiada 12 samolotów wyposażonych w kabinę pierwszej klasy: sześć airbusów A380 liczących po osiem foteli i tyle samo airbusów A350 mających po cztery miejsca w tej klasie. Produkt ten nie jest oferowany w airbusach A330, które stanowią największą grupę samolotów szerokokadłubowych latających w brawach Malaysia Airlines. W związku z tym linie sprzedawały dotychczas miejsca w tej klasie na wybranych trasach, w tym swoim flagowym połączeniu między Kuala Lumpur i Londynem.


Co ciekawe rezygnacja ze sprzedaży miejsc w pierwszej klasie ma wymiar wyłącznie formalny. We wprowadzonej zamiast niej klasie Business Suite pasażerowie mogą bowiem liczyć na dokładnie taki sam produkt pokładowy i serwis, jaki dotychczas był oferowany w pierwszej klasie. Zmianie nie ulegną nawet klasy rezerwacyjne, w których będą wystawiane bilety - nadal będą to literki F, A i P, które są przypisane do "jedynki". W praktyce więc osoby podróżujące w Business Suite będą otrzymywały liczbę mil (punktów) odpowiadającą w danym programie lojalnościowym stawkom przysługującym za przelot najwyższą klasą w ramach sojuszu oneworld.

Malaysia Airlines planują natomiast obniżenie cen biletów w nowej klasie do poziomu odpowiadającego połowie różnicy między aktualnymi cenami przelotów w klasach biznes i pierwszej na danej trasie.

Ostatnie komentarze

gość_cefcc 2018-12-12 14:18   
gość_cefcc - Profil gość_cefcc
Zapewne podyktowana tym, ze coraz więcej firm nie pozwala na loty w pierwszej klasie, wiec coraz częściej swieci ona pustkami.
BA850 2018-12-12 12:31   
BA850 - Profil BA850
Zmiana nazwy produktu, ot co.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama