×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malaysia Airlines rezygnuje z pierwszej klasy


Począwszy od jutra (12.12) malezyjskie linie lotnicze rezygnują z oferowania na swoich pokładach pierwszej klasy. Jej kabina zostanie przekształcona w nową klasę Business Suite.


Malaysia Airlines tłumaczą tę zmianę koniecznością dostosowania się do potrzeb rynku, a zwłaszcza pasażerów podróżujących służbowo, którzy z uwagi na oszczędności lub zakazy wpisane do polityk podróży w ich firmach nie mogą rezerwować biletów w najwyższej klasie serwisowej. 


Obecnie przewoźnik posiada 12 samolotów wyposażonych w kabinę pierwszej klasy: sześć airbusów A380 liczących po osiem foteli i tyle samo airbusów A350 mających po cztery miejsca w tej klasie. Produkt ten nie jest oferowany w airbusach A330, które stanowią największą grupę samolotów szerokokadłubowych latających w brawach Malaysia Airlines. W związku z tym linie sprzedawały dotychczas miejsca w tej klasie na wybranych trasach, w tym swoim flagowym połączeniu między Kuala Lumpur i Londynem. 


Co ciekawe rezygnacja ze sprzedaży miejsc w pierwszej klasie ma wymiar wyłącznie formalny. We wprowadzonej zamiast niej klasie Business Suite pasażerowie mogą bowiem liczyć na dokładnie taki sam produkt pokładowy i serwis, jaki dotychczas był oferowany w pierwszej klasie. Zmianie nie ulegną nawet klasy rezerwacyjne, w których będą wystawiane bilety - nadal będą to literki F, A i P, które są przypisane do "jedynki". W praktyce więc osoby podróżujące w Business Suite będą otrzymywały liczbę mil (punktów) odpowiadającą w danym programie lojalnościowym stawkom przysługującym za przelot najwyższą klasą w ramach sojuszu oneworld. 

Malaysia Airlines planują natomiast obniżenie cen biletów w nowej klasie do poziomu odpowiadającego połowie różnicy między aktualnymi cenami przelotów w klasach biznes i pierwszej na danej trasie. gość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie