Netflix nakręcił dokument o tragedii rejsu MH370

9 marca 2023 09:30
W 9. rocznicę zaginięcia rejsu MH370 Malaysia Airlines, Netflix pokazał dokument "MH370. Samolot, który zniknął" o owianej tajemnicą katastrofie samolotu Boeing 777-200ER lecącego z Kuala Lumpur do Pekinu. Seria składa się z trzech odcinków z udziałem śledczych i ekspertów.
Reklama
Samolot zniknął bez śladu z 227 pasażerami i 12 członkami załogi nad Morzem Południowochińskim. Pomimo wieloletnich poszukiwań i szczegółowego dochodzenia nie udało się ustalić przyczyn zaginięcia ani odnaleźć wraku. W ostatnich latach dwadzieścia fragmentów szczątków samolotu zostało wyrzuconych na brzeg wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego, co potwierdza wcześniejsze doniesienia ekspertów o celowym skierowaniu lotu MH370 nad Ocean Indyjski.


Netflix podjął próbę wyjaśnienia zagmatwanego dochodzenia w trzyodcinkowej serii poświęconej zdarzeniom z 8 marca 2014 roku. Dokument przedstawia kilka teorii, które pomagają w zrozumieniu zniknięcia gigantycznego odrzutowca. Jeden z najbardziej wiarygodnych wariantów zakłada celowe działanie doświadczonego kapitana rejsu, Zaharie Ahmada Shaha. W dokumenie uwzględniono wypowiedzi śledczych, ekspertów i rodzin ofiar lotu MH370.

Część rodzin ofiar, zrzeszona w ramach Voice370, w rocznicę tragedii, wezwała do wznowienia poszukiwań. W akcję znów ma się włączyć amerykańska firma "Ocean Infinity", zajmująca się robotyką morską. Poprzednia ekspedycja w 2018 roku nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a czarnych skrzynek nie odnaleziono. Rząd Malezji zapowiedział, że nie wznowi poszukiwań bez wiarygodnych i twardych dowodów.

Fot.: P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy