Malaysia Airlines odbudowała oferowanie do Londynu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 lipca 2022 09:30
Linia Malaysia Airlines przywróciła oferowanie na trasach do Londynu w Wielkiej Brytanii do poziomów sprzed globalnej pandemii COVID-19. Przewoźnik lata na londyńskie lotnisko Heathrow z częstotliwością dwóch rejsów dziennie.
Reklama

Linia Malaysia Airlines wykonała krok w stronę regeneracji po globalnej pandemii COVID-19. Przewoźnik odbudował już przedpandemiczną siatkę połączeń do Londynu Heathrow, czyli na kluczowej trasie międzykontynentalnej. Stopniowo znoszone obostrzenia epidemiczne umożliwiły linii Malaysia Airlines zwiększenie częstotliwości rejsów na londyńskie lotnisko do 14 lotów w skali tygodnia. Oznacza to, że malezyjski przewoźnik będzie realizował rotację z Kuala Lumpur do Londynu Heathrow aż dwukrotnie w ciągu dnia przy wykorzystaniu samolotów Airbus A350. Dotychczas, linia wykonywała 11 przelotów tygodniowo.


- Rynek w Wielkiej Brytanii nie przynosił oczekiwanych rezultatów, lecz w ostatnich miesiącach to się zmieniło. Popyt rośnie każdego dnia, a liczba rezerwacji satysfakcjonująco rośnie zarówno wśród pasażerów turystycznych jak i biznesowych. Zmieniła się również tendencja rezerwowania biletów na ostatnią chwilę. Klienci znów wolą planować podróż z dużym wyprzedzeniem, licząc na atrakcyjniejsze ceny - powiedział Daniel Bainbridge, dyrektor regionu brytyjskiego i europejskiego w linii Malaysia Airlines.

Przewoźnik ma nadzieję, że w przyszłym roku kalendarzowym uda się przywrócić pełną siatkę połączeń sprzed pandemii COVID-19. W osiągnięciu tego ambitnego celu ma pomóc nieustanne łagodzenie obostrzeń epidemicznych, przede wszystkim w państwach azjatyckich, gdzie odbudowa ruchu pasażerskiego była w ostatnich miesiącach znacznie ograniczona. Obecnie linia Malaysia Airlines realizuje około 50 proc. swojego przedpandemicznego oferowania. Do końca bieżącego roku ma to być już 70 proc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama