Lion Air: Nieznaczny spadek ruchu po październikowej katastrofie

11 grudnia 2018 10:33
Przedstawiciele indonezyjskiej linii Lion Air poinformowali, że po październikowej katastrofie B737 MAX, w której zginęło 189 osób, liczba pasażerów linii w listopadzie spadła o mniej niż 5 proc. w porównaniu do ruchu w tym samym miesiącu zeszłego roku.
Reklama
- Nastąpił spadek ruchu, ale nie zbyt duży. To mniej niż 5 proc. w porównaniu do ruchu w tym samym miesiącu zeszłego roku - powiedział dyrektor generalny linii lotniczych Edward Sirait dla telewizji CNN Indonesia. Dokładne statystyki ruchu nie są znane, bowiem linia Lion Air nie publikuje publicznie statystyk ruchu ani wyników finansowych.


Sirait wskazał, że linia nie jest pewna czy to katastrofa miała największy wpływ na spadek ruchu czy mniejszy wynik jest w głównej mierze rezultatem niskiego sezonu. Dyrektor generalny linii dodał również, że po październikowej katastrofie linia rozważała wycofanie się z zamówienia na kolejne samoloty 737 MAX, lecz jeszcze nie podjęła w tym przedmiocie ostatecznej decyzji. Boeing odmówił komentarza w sprawach szczegółów umowy z linią Lion Air, lecz nie wydaje się by postanowienia umowy zezwalały na jej jednostronne zerwanie, za wyjątkiem wyjątkowych okoliczności.

29 października, samolot 737 MAX 8 linii Lion Air lecący z Dżakarty do Pangkal Pinang, krótko po starcie wpadł do Morza Jawajskiego. W katastrofie zginęło 189 osób - wszyscy na pokładzie. Wobec podejrzeń, że katastrofa mogła być spowodowana błędnymi odczytami jednego z czujników, Boeing wydał ostrzeżenie skierowane do wszystkich operatorów tego typu samolotów.


Wstępny raport dotyczący katastrofy boeinga 737 MAX 8 Lion Air, wskazał, że maszyna była niezdatna do lotu co najmniej podczas jej dwóch ostatnich lotów, co wskazuje na znaczne nieprawidłowości w procedurach dotyczących bezpieczeństwa i utrzymania właściwego stanu technicznego floty indonezyjskiego przewoźnika. Do czerwca 2016 roku, linia Lion Air miała zakaz lotów do państw Unii Europejskiej oraz lotów w ich przestrzeni powietrznej.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy