×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria wygrała przetarg za prawie 4,5 mln euro


Adria wygrała przetarg zorganizowany przez słoweńskie ministerstwo na obsługę lotów z Lublany do Brukseli. Przewoźnik otrzyma za to 4,47 mln euro (19,2 mln zł).Przetarg został zorganizowany w imieniu kilkunastu instytucji publicznych, których pracownicy regularnie podróżują z Lublany do Brukseli. Słoweński przewoźnik wykonuje na tej trasie 12 lotów tygodniowo samolotami typu bombardier CRJ-900 i jest jedyną linią oferującą rejsy do stolicy Belgii. Oprócz tego przewoźnik otrzymał od swojego właściciela funduszu inwestycyjnego 4K Invest dodatkowy zastrzyk finansowy w wysokości 4 mln euro (17,2 mln zł). Nastąpiło to wkrótce po tym, jak w słoweńskich mediach pojawiły się doniesienia o rzekomo złej kondycji finansowej przewoźnika. W tym czasie linia zawiesiła loty do kilku miast m.in. do Warszawy.

Słoweński organ lotniczy zlecił Adria Airways dokapitalizowanie do końca 2018 r. Linia lotnicza zaprzeczyła, żeby jej płynność była zagrożona. Wcześniej w październiku, 4K Invest zobowiązał się do dokapitalizowania linii dodatkowymi 10 milionów euro.

fot. mat. prasowe
gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie