Leo Express wkrótce wróci na polskie tory

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
13 listopada 2018 10:30
2 komentarze
Leo Express wznawia swoje weekendowe połączenie do Polski i otwiera sprzedaż biletów. Pociągi do Krakowa będą kursowały od 30 listopada br. do 7 stycznia 2019 oraz ponownie od 22 marca. Od 20 czerwca, kiedy pojawi się nowy polski rozkład jazdy, pociągi mają kursować codziennie.
Reklama

Czasowe zawieszenie połączeń jest spowodowane remontami polskich torów. Leo Express zastępuje te bardzo popularne połączenie większą liczbą autobusów, które wzmacniają istniejące już codzienne połączenia podczas ograniczeń w kursowaniu pociągów.

- Zaczęliśmy sprzedaż biletów na popularnym, bezpośrednim połączeniu między Pragą a Polską, które zostanie wznowione 30 listopada br. Pasażerowie mogą cieszyć się podróżą na jarmarki świąteczne, a od połowy przyszłego roku będą mogli podróżować tam i z powrotem do Krakowa i innych miast, codziennie. Bez ograniczeń na polskich torach i wydłużania czasu przejazdu moglibyśmy w każdej chwili rozpocząć codzienne kursowanie - mówi Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express.

Leo Express uruchomił połączenie między Bohuminem a Krakowem już w 2014 roku, rozpoczynając od autobusów i kończąc na pociągach. Jako pierwsza czeska firma i jako jedyny prywatny przewoźnik wjechała na polskie tory dnia 20 lipca 2018 roku. Ze względu na liczne remonty torów, wydłużające czas jazdy, pociągi musiały zostać zawieszone na okres między 9 października a 30 listopada 2018 roku. W tym czasie pociąg był zastępowany przez autobusy. Z podobnych przyczyn kursowanie pociągu zostanie ponownie zawieszone między 7 stycznia a 22 marca 2019 roku. Wiosną weekendowe kursy zostaną przywrócone. Pociągi Leo Express, od 20 czerwca, będą jeździły do Krakowa codziennie.


- Istotne naprawy infrastruktury zostaną zakończone latem i nasze pociągi będą miały zapewnione optymalne warunki przejazdu. Naszym pasażerom będziemy mogli zaoferować codzienne połączenie - tłumaczy Sedlařík.

Wysokim komfortem, zapewnianym przez Leo Express, polscy pasażerowie mogą się już cieszyć na autobusowym połączeniu do Krakowa, na trasie Warszawa-Wiedeń oraz minibusowych połączeniach na katowickie lotnisko. Na pokładzie zapewniony jest internet Wi-Fi, bufet oraz pomocny personel pokładowy. Drogą internetową można zakupić bilet, którego rzecz jasna nie trzeba drukować. Ceny biletów na trasie Praga-Kraków zaczynają się już od 19 złotych.

Czeska firma pozostaje jedynym prywatnym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_ec29c 2018-11-14 10:19   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Bo Leo Expres chce wejść na trasy Kraków - Warszawa, Szczecin/Poznań - Warszawa i Gdańsk - Warszawa, ale jest blokowany sztuczkami administracyjnymi. Agresywne blokowanie rozpoczęło się za "wolnorynkowych" bankomatów za PO/PSL i jest kontynuowane za "dobrej zmiany". Bo "pomysł" zarządów PKP Intercity na konkurencje jest stały i niezmienny: zablokować administracyjnie.

Oczywiście przedłużanie trasy Praga - Ostrawa do Katowic i Krakowa ma pewien sens, zwłaszcza po remoncie torów. Ale w Polsce prawdziwe pieniądze leżą na tych trzech najważniejszych trasach. Po zbudowaniu torów kopalnią złota będzie Wrocław - Łódź - Warszawa.
gość_dd0cd 2018-11-13 23:53   
gość_dd0cd - Profil gość_dd0cd
Ileż to już razy te czeskie pociągi miały wchodzić do Polski.... i jakoś za każdym razem wcześniej czy później się wycofują...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama