Wrocław: Zakończyła się rozbudowa płyty do odladzania

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
06 listopada 2018 12:56
Port Lotniczy Wrocław zakończył trwającą sześć miesięcy rozbudowę płyty do odladzania samolotów.
Reklama

Tym samym w porcie pojawiło się drugie stanowisko przygotowane do przeprowadzania standardowej zimowej procedury, jaką jest odladzanie samolotu.

Przedstawiciele portu podkreślają, że dzięki możliwości obsługi dwóch samolotów jednocześnie, poprawi się płynność realizowania operacji lotniczych, co ma kluczowe znaczenie w przypadku lotów przewoźników sieciowych.

- Takie inwestycje przeprowadza się w trosce o komfort i bezpieczeństwo pasażerów - mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. - Ukończenie rozbudowy płyty do odladzania wraz z towarzysząca infrastrukturą i to przed inauguracją nowego sezonu było bardzo istotne. Już dziś jesteśmy gotowi na obsługę większej liczby operacji, szczególnie w czasie porannego szczytu komunikacyjnego - dodaje.


Koszt rozbudowy płytywyniósł 13 mln zł. Została ona w pełni wyposażona w nowoczesny system oświetlenia nawigacyjnego, dzięki czemu można z niej korzystać w warunkach ograniczonej widoczności (np. podczas mgły).Nowe stanowisko jest zatem w pełni kompatybilne z ILS CAT. II, z którego korzysta wrocławskie lotnisko. Wykonawcą prac była firma Strabag.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama