×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot z kompletem suchojów z pierwszych dwóch zamówień


Aerofłot zaprezentował na moskiewskim Szeremetiewie wczoraj (25.09) 50 suchoja SSJ100. Tym samym rosyjski przewoźnik skompletował już wszystkie maszyny tego typu, które miały dotrzeć do niego w ramach realizacji dwóch kontraktów.


Samolot posiada numer rejestracyjny RA-89115 i nosi imię rosyjskiego malarza Wasilija Polenowa.

To jednak nie koniec współpracy Aerofłotu z Suchojem - kilka tygodni temu informowaliśmy, że rosyjska linia zawarła historyczną umowę na dostawę 100 kolejnych maszyn tego typu, o czym przypomniał też podczas prezentacji Vitaly Saveliev, prezes Aerofłotu:

- Aerofłot ma przyjemność zaprezentować pięćdziesiątego suchoja superjet 100. Na początku tego miesiąca, na Wschodnim Forum Ekonomicznym podpisaliśmy ważną umowę, dzięki której otrzymamy 100 kolejnych nowoczesnych samolotów typu SSJ100 - powiedział Saveliev.

Po realizacji wymienionego przez prezesa Aerofłotu kontraktu, liczba samolotów rosyjskiej produkcji we flocie przewoźnika wzrośnie do 200 egzemplarzy. Wcześniej linia odbierze bowiem jeszcze 50 irkutów MC-21.

Partnerstwo pomiędzy SCAC (Sukhoi Civil Aircraft Company) i flagowym rosyjskim przewoźnikiem jest dla nas nieocenionym doświadczeniem, którego wartość okazała się być bardzo istotna przy wprowadzaniu na rynek nowego samolotu. Aerofłot miał znaczący wkład w projekt SSJ100, a dalsza współpraca dotycząca dalszej rozbudowy floty samolotów typu SSJ100 to pozytywna ocena naszej ciężkiej pracy - powiedział Aleksander Rubcow, prezes SCAC.


Rosyjski SSJ100 ma 12 miejsc w klasie biznes i 75 miejsc w klasie ekonomicznej. W środę, nowy samolot wykona swój pierwszy komercyjny lot na trasie z Moskwy do Soczi i Simferopolu.

Pierwsza umowa z Aerofłotem na 30 samolotów została podpisana 7 grudnia 2005 roku. Dziewiczy lot pierwszego suchoja w barwach linii odbył się w czerwcu 2011 roku, a 18 lipca 2017 r. podpisano drugi kontrakt - tym razem na 20 SSJ100. 10 września 2018 r. obie strony złożyły podpisy na dokumencie, który pozwoli na odbiór kolejnych 100 samolotów SSJ100, które najpóźniej do 2026 r. dołączą do floty rosyjskich linii lotniczych.

gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie