Aerofłot z umową na dostawę 100 suchojów

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
11 września 2018 09:04
2 komentarze
Aerofłot i United Aircraft Corporation zawarły w poniedziałek (10 września) umowę na dostawę 100 suchojów SSJ 100. To największe z zamówień rosyjskiej linii w ostatnim czasie.
Reklama

Pomimo zaprezentowanego porozumienia, kompletna dokumentacja kontraktowa zostanie podpisana po sfinalizowaniu wszystkich istotnych warunków umowy i odpowiednim zatwierdzeniu. Z informacji przekazywanych przez Reutersa, wynika że zamówienie może być warte ok. 3 miliardów dolarów.

- Podpisaliśmy największą umowę w najnowszej historii Aerofłotu, dzięki czemu firma otrzyma kolejne 100 sztuk nowoczesnych rosyjskich samolotów SSJ100. Biorąc pod uwagę wcześniejsze umowy na 50 MC-21 i dostarczone już wcześniej suchoje, to do 2026 nasza firma będzie używać łącznie 200 rosyjskich samolotów. Aerofłot od dawna pełni ważną rolę jako tzw. launch customer wielu rosyjskich samolotów. Działanie na rzecz interesu rosyjskiego lotnictwa i całego kraju jest naszym absolutnym priorytetem - powiedział Vitaly Saveliev, dyrektor generalny Aerofłotu.


Odbiory nowych samolotów mają przypadać na lata 2019-2026 roku. Cała inwestycja ma pozwolić rewolucjonizować rynek krajowych przewozów lotniczych w Rosji, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podróżować między najważniejszymi ośrodkami miejskimi bez konieczności przesiadania się na Szeremetiewie.

Według obecnie przytaczanych danych, prawie dwie trzecie obecnego ruchu krajowego stanowią osoby, których podróż odbywa się przez Moskwę. To ma się jednak zmienić, bowiem według deklaracji Władimira Putina, za sześć lat co drugi Rosjanin podróżujący między miastami Federacji będzie podróżował bezpośrednio.

fot. Aerofłot
Reklama

Ostatnie komentarze

salesmenpolska 2018-09-12 18:28   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
A co do Aeroflotu to bylem bardzo pozytywnie zaskoczony produktem w economy: wygodne fotele, klapki, oslony oczu i korki do uszu, kocyk, poduszka. Zaluje ze nie mam juz zdjec ale do Azji przy ich cenach - zdecydowanie polecam. PS - Obserwuj moj blog o lotnictwie na Instagram: zobacz link
salesmenpolska 2018-09-12 18:27   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Lecialem MC21 i jako pasazer misze przyznac ze to calkiem fajny samolot: cichy, ladny design. Jesli Sichoj SS1109 nie bedzie gorszy to bedzie duzym wyzwaniem dla A320 i B737. Konkurencja sie bardzo przyda na tym rynku jak i dostep do wiekszej liczby maszyn w czasie. PS - Obserwuj moj blog o lotnictwie na Instagram: zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama