×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice zainwestują w nowy terminal


W poniedziałek (24.09) Artur Tomasik, prezes spółki GTL zarządzającej górnośląskim lotniskiem, poinformował, że do końca roku zostanie ogłoszony przetarg na przygotowanie koncepcji zagospodarowania strefy landside.


Uzyskanie gotowej koncepcji architektoniczno-przestrzennej będzie pierwszym etapem gruntownej przebudowy portu, poprzedzającym ogłoszenie konkursu na budowę nowego terminalu, którą wstępnie zaplanowano na lata 2023-2025.

To jednak nie jedyne prace jakie w najbliższym czasie będą prowadzone w porcie. Jeszcze nim rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę nowego terminala, ruszy przebudowa istniejących elementów infrastruktury lotniskowej, tj. terminala B.


Po tej modernizacji kontrola bezpieczeństwa zostanie przeniesiona na pierwsze piętro - na parterze pozostaną jedynie stanowiska check-in. Jak deklarują przedstawiciele katowickiego portu - będzie to możliwe dzięki zbudowaniu nowych stropów. Zakres robót przewiduje też budowę mostów, które zapewnią wygodniejszy dostęp do samolotów.

Dzięki inwestycjom przepustowość terminali ma wzrosnąć do nawet 12 mln pasażerów rocznie.

Według obecnych prognoz przez katowickie lotnisko w 2018 roku ma się przewinąć 4,8 mln pasażerów.
gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie