×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings zintegrowały wszystkie samoloty po airberlin


Niskokosztowe linie lotnicze Eurowings skutecznie zintegrowały z własną flotą wszystkie samoloty pozyskane po upadłych liniach lotniczych airberlin.


Proces integracji 77 samolotów latających wcześniej dla airberlin do floty należących do Grupy Lufthansa linii Eurowings trwał łącznie dziewięć miesięcy. Ostatnia maszyna po dawnym berlińskim przewoźniku, która dołączyła do floty Eurowings to airbus A320 o rejestracji D-ABDT. Samolot wyposażony jest w 174 fotele w jednoklasowym układzie miejsc 3-3. Maszyna rozpocznie służbę we barwach Eurowings 28 sierpnia br. 


Linie lotnicze airberlin zakończyły operacje 28 października ubiegłego roku. Po tym, gdy przewoźnik ogłosił bankructwo, jego aktywa, w tym samoloty oraz sloty na lotniskach, przejęła Grupa Lufthansa oraz niskokosztowe linie lotnicze easyJet. 

Przejęciem części aktywów po upadłych linach airberlin, a dokładniej przejęciem należących do przewoźnika linii lotniczych Niki, zainteresowany był też LOT, ustalił w maju Pasazer.com. 

Postępowanie upadłościowe Niki było następstwem ogłoszenia niewypłacalności, a następnie procesu upadłościowego linii lotniczych airberlin, z którymi związany był austriacki przewoźnik czarterowy. Ostatecznie austriacki przewoźnik trafił w ręce jego założyciela, Nikiego Laudy, który jest w trakcie sprzedaży Niki liniom lotniczym Ryanair. Irlandzki przewoźnik na razie przejął 25 proc. udziałów w Laudamotion za niecałe 50 mln euro. Po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej Ryanair planuje kupić kolejne 50 proc. udziałów.

W kwietniu b.r. LOT wniósł do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości skargę o stwierdzenie nieważności decyzji Komisji Europejskiej zezwalającej na przejęcie aktywów airberlin przez Lufthansę. Przewoźnik argumentuje, że koncentracja Lufthansy i airberlin, na co zgodziła się Komisja Europejska, może zakłócać równowagę konkurencyjną na europejskim niebie i powinna zostać pod tym kątem zbadana.

fot. Eurowings gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie