Eurowings zintegrowały wszystkie samoloty po airberlin

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
29 sierpnia 2018 09:14
6 komentarzy
Niskokosztowe linie lotnicze Eurowings skutecznie zintegrowały z własną flotą wszystkie samoloty pozyskane po upadłych liniach lotniczych airberlin.
Reklama

Proces integracji 77 samolotów latających wcześniej dla airberlin do floty należących do Grupy Lufthansa linii Eurowings trwał łącznie dziewięć miesięcy. Ostatnia maszyna po dawnym berlińskim przewoźniku, która dołączyła do floty Eurowings to airbus A320 o rejestracji D-ABDT. Samolot wyposażony jest w 174 fotele w jednoklasowym układzie miejsc 3-3. Maszyna rozpocznie służbę we barwach Eurowings 28 sierpnia br.


Linie lotnicze airberlin zakończyły operacje 28 października ubiegłego roku. Po tym, gdy przewoźnik ogłosił bankructwo, jego aktywa, w tym samoloty oraz sloty na lotniskach, przejęła Grupa Lufthansa oraz niskokosztowe linie lotnicze easyJet. 

Przejęciem części aktywów po upadłych linach airberlin, a dokładniej przejęciem należących do przewoźnika linii lotniczych Niki, zainteresowany był też LOT, ustalił w maju Pasazer.com.

Postępowanie upadłościowe Niki było następstwem ogłoszenia niewypłacalności, a następnie procesu upadłościowego linii lotniczych airberlin, z którymi związany był austriacki przewoźnik czarterowy. Ostatecznie austriacki przewoźnik trafił w ręce jego założyciela, Nikiego Laudy, który jest w trakcie sprzedaży Niki liniom lotniczym Ryanair. Irlandzki przewoźnik na razie przejął 25 proc. udziałów w Laudamotion za niecałe 50 mln euro. Po uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej Ryanair planuje kupić kolejne 50 proc. udziałów.

W kwietniu b.r. LOT wniósł do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości skargę o stwierdzenie nieważności decyzji Komisji Europejskiej zezwalającej na przejęcie aktywów airberlin przez Lufthansę. Przewoźnik argumentuje, że koncentracja Lufthansy i airberlin, na co zgodziła się Komisja Europejska, może zakłócać równowagę konkurencyjną na europejskim niebie i powinna zostać pod tym kątem zbadana.

fot. Eurowings
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ee064 2018-08-31 09:43   
gość_ee064 - Profil gość_ee064
gość_7fd85 - uwielbiam tego typu "fachowe" komentarze. Brak znajomosci prawdziwych statystyk, brak znajomosci sezonowosci w ielu liniach ale wieszczenie o sypaniu sie tego czy innego portu. To takie wybieranie troche tego, co pasuje, prawda gosciu? Bo jak nazwac zwiekszenie oferowania przez SWISS? Majowe wejscie Air France i dalsze operowanie 7 razy w tygodniu? Utrzymanie Stuttgartu? Niedawne zwiekszenie operowania do Frankfurtu..... nie pasuje troche do pisania o sypaniu sie, prawda gosciu?
WROMK 2018-08-31 07:42   
WROMK - Profil WROMK
gość_7fd85 Brussels przekłada start połączenia ze względu na późno rozpoczętą sprzedaż biletów (połowa lipca) i brak możliwości kupna biletów na połączenia przesiadkowe przez BRU. Likwidacji STR nie będzie, bo wypełnienie jest coraz lepsze. SAS zawsze zmniejszał częstotliwość na zimę. Tak samo z POZ będą tylko 3 loty w tygodniu w styczniu.
gość_7fd85 2018-08-30 17:18   
gość_7fd85 - Profil gość_7fd85
No to za niedługo dowiemy się, że SN ucieka z Wrocławia. Podobnie jak Transavia. Jeszcze poinformują o likwidacji lotów do Stuttgartu linii Eurowings. Aha i sprawa z SAS nie wygląda ciekawie we Wrocławiu.
WRO zaczyna się sypać
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama