×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Już w piątek możliwy strajk pilotów KLM


Niewykluczone, że w najbliższy piątek zastrajkują piloci holenderskich linii lotniczych KLM, niezadowoleni z warunków majowego wstępnego porozumienia z pracodawcą, informuje De Telegraaf.


Powodem do strajku miałoby być niesatysfakcjonujące warunki wynagrodzeń oraz presja w pracy, wynika z treści listu związku zawodowego VNV do członków, poinformowała w poniedziałek gazeta. Na razie nie jest pewne, kiedy mógłby odbyć się strajk. Wiadomo jedynie, że akcja protestacyjna nie jest planowana przed piątkiem. 


Władze KLM oraz związek zawodowy VNV osiągnęły wstępne porozumienie dotyczące nowych warunków płacowych oraz warunków pracy w maju, jednak warunki porozumienia nie odpowiadają 2,2 tys. pilotom przewoźnika. Przedstawiciele przewoźnika powiedzieli, że negocjacje z pilotami znajdują się obecnie “w trudnym momencie”. 

“KLM nie zdaje sobie sprawy, jak szerokie jest niezadowolenie i jak poważne środki musi podjąć, by załagodzić napięcie w pracy. Jeśli KLM nie zgodzi się z naszymi postulatami, wtedy zaczniemy pracować z przestojami” - czytamy w liście VNV.

W rozmowie z De Telegraaf władze KLM przyznały, że traktują piątkowe ultimatum bardzo poważnie. fot. Tomasz Śniedziewski
gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie