Już w piątek możliwy strajk pilotów KLM

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 sierpnia 2018 14:08
Niewykluczone, że w najbliższy piątek zastrajkują piloci holenderskich linii lotniczych KLM, niezadowoleni z warunków majowego wstępnego porozumienia z pracodawcą, informuje De Telegraaf.
Reklama

Powodem do strajku miałoby być niesatysfakcjonujące warunki wynagrodzeń oraz presja w pracy, wynika z treści listu związku zawodowego VNV do członków, poinformowała w poniedziałek gazeta. Na razie nie jest pewne, kiedy mógłby odbyć się strajk. Wiadomo jedynie, że akcja protestacyjna nie jest planowana przed piątkiem.


Władze KLM oraz związek zawodowy VNV osiągnęły wstępne porozumienie dotyczące nowych warunków płacowych oraz warunków pracy w maju, jednak warunki porozumienia nie odpowiadają 2,2 tys. pilotom przewoźnika. Przedstawiciele przewoźnika powiedzieli, że negocjacje z pilotami znajdują się obecnie “w trudnym momencie”.

“KLM nie zdaje sobie sprawy, jak szerokie jest niezadowolenie i jak poważne środki musi podjąć, by załagodzić napięcie w pracy. Jeśli KLM nie zgodzi się z naszymi postulatami, wtedy zaczniemy pracować z przestojami” - czytamy w liście VNV.

W rozmowie z De Telegraaf władze KLM przyznały, że traktują piątkowe ultimatum bardzo poważnie.fot. Tomasz Śniedziewski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama