×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ORLEN Asfalt dostarcza asfalt do praskiego portu


Ponad trzysta ton asfaltu wysokomodyfikowanego ORBITON HiMA dostarczyła ORLEN Asfalt firmie Skanska na potrzeby modernizacji drogi startowej na lotnisku w Pradze.


Asfalt przeznaczony był do modernizacji nawierzchni pasa startowego o powierzchni 26 000 m2 na lotnisku Václava Havla w Pradze, która odbyła się w połowie czerwca. Projekt ten był wyzwaniem nie tylko z uwagi na wysokie wymagania jakościowe asfaltu, ale również lokalizację inwestycji - międzynarodowy port lotniczy w stolicy Republiki Czeskiej.

Do realizacji tego zadania wybrano asfalty wysokomodyfikowane ORBITON HiMA produkowane w rafinerii w Płocku, które charakteryzują się ponadstandardowymi właściwościami funkcjonalnymi. Dzięki zastosowaniu w lepiszczu starannie dobranych dodatków, w tym specjalnych polimerów, stworzono zupełnie nowy produkt o zaawansowanych właściwościach.


Asfalt ORBITON HiMA nadaje nawierzchni zwiększoną odporność na koleinowanie i pękanie, działanie wody i mrozu czy bardzo dużą wytrzymałość zmęczeniową. Te właściwości czynią nawierzchnie asfaltowe odpornymi na trudne warunki atmosferyczne i silne obciążenie ruchem, który charakterystyczny jest również dla nawierzchni na płytach lotnisk.

Warto podkreślić, że zastosowanie asfaltów wysokomodyfikowanych znacząco wydłuża czas użytkowania drogi bez konieczności przeprowadzania remontów strukturalnych.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie