×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: Ruch urósł w drugim kwartale


W drugim kwartale z gdańskiego lotniska skorzystało ponad 1,34 mln podróżnych. Największy wzrost osiągnięto w kwietniu - o 11,6 proc. (401,6 tys.). W pozostałych miesiącach notowano jednocyfrowe zwyżki.


Liczba pasażerów według miesięcy
W maju odprawiono 446,7 tys. pasażerów (+7,6 proc.), a w czerwcu - 493,4 tys. (+8,1 proc.).

Jak podaje port im. L. Wałęsy świetnie rozwijają się czartery, notując nawet trzycyfrowe wzrosty. Jednak ruch rośnie także na połączeniach regularnych. Najwięcej podróżnych skorzystało z tras do Londynu, Oslo i Sztokholmu. Dalej znalazła się Warszawa, która straciła pozycję lidera po zamknięciu lotów na Lotnisko Chopina przez Ryanaira.


W ciągu pierwszego półrocza br. w Gdańsku gościło ponad 2,32 mln podróżnych. To o 10,1 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu 2017 r.

- Dziesięcioprocentowy wzrost jest wynikiem bardzo dobrym, biorąc pod uwagę, że miniony rok zakończyliśmy wynikiem ponad 4,6 mln obsłużonych pasażerów. Obecny trend sprawia, że nasza pogoń do 5 mln pasażerów w 2018 roku, będzie niezwykle zacięta i emocjonująca! – komentuje Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska. 

fot. Dominik Sipinskigość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie