×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zaprezentował koncept pasażerskiego samolotu hipersonicznego


Amerykański producent samolotów Boeing, mógłby do 2030 r. stworzyć prototyp hipersonicznego samolotu pasażerskiego. Koncept futurystycznej maszyny został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu podczas konferencji aeronautycznej w Atlancie.


Według informacji Boeinga, samolot osiągałby prędkość 5,0 macha, czyli podróżowałby osiem razy szybciej niż dzisiejsze samoloty pasażerskie oraz dwa i pół raza szybciej niż słynny pasażerski samolot supersoniczny Concorde, który zakończył służbę w 2003 r. 

Boeing nie ujawnił szczegółów dotyczących zasięgu hipersonicznej maszyny, ani liczby miejsc. Najprawdopodobniej liniowiec byłby porównywalnej wielkości lub mniejszy od boeingów 737 lub airbusów A320, co oznaczałoby, iż zabierałby na pokład od 100 do 150 pasażerów. 


W grudniu ubiegłego roku firma Boom Supersonic, start up z siedzibą w Denver, otrzymała 10 mln dolarów od linii lotniczych Japan Airlines na stworzenie supersonicznego samolotu pasażerskiego, zdolnego osiągnąć prędkość 2,2 macha. Samolot, który zabierałby na pokład około 55 pasażerów, były mniejszy od maszyny Boeinga.  Boom zebrał zamówienia na 76 maszyn, w tym 20 opcji od JAL. 

fot. Boeing
gość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie