×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin przygotowany do sezonu wakacyjnego


Modlin powitał tegoroczne lato z 49 regularnymi połączeniami lotniczymi. Kilka dni temu siatkę połączeń uzupełniły trzy nowe kierunki, ponadto podwarszawski port otrzymał pozytywną opinię ULC, niezbędną do codziennego funkcjonowania.


Opinię poprzedziła przeprowadzona w pierwszej połowie czerwca przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego kontrola, obejmująca działalność zarządzającego lotniskiem w 25 obszarach. Jak informują władze Modlina, ustalono, że prowadzone działania są zgodne z przepisami prawa i pozwalają utrzymać ważność certyfikatu.

- We wszystkich kontrolowanych obszarach nie stwierdzono ani jednej niezgodności, dzięki temu cykl kontroli powinien wydłużyć się z jednego roku na 2 lub 3 lata, wymaga to jednak dalszego potwierdzenia decyzją ULC-u. – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin, dodając, że wyniki kontroli pozwalają na konsekwentną realizację planu udoskonalania lotniska.

W pierwszym rzędzie, na zlecenie Portu, wykonawca realizuje prace budowlane na drogach kołowania DK-A1 i DB-B. Zgodnie z harmonogramem działania firmy, które składają się z 4 etapów, obejmują: roboty rozbiórkowe i ziemne, branżowe (elektryczne i odwodnienie), dotyczące warstw konstrukcyjnych nawierzchni i prace wykończeniowe. Według planów przebudowa ma się zakończyć w ostatniej dekadzie września.


- Dzięki temu, nasza infrastruktura stanie się w pełni gotowa do dalszego regularnego ruchu samolotów, biorąc pod uwagę jego stopniowy wzrost w kolejnych latach. – mówił  Marcin Danił – wiceprezes mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin.

Port Lotniczy realizuje inwestycję wyłącznie ze środków własnych. Całkowity jej koszt do końca września bieżącego roku wyniesie 12,5 mln zł netto.

Według prowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego zestawienia, MPL Warszawa-Modlin plasuje się w pierwszej piątce regionalnych lotnisk w Polsce. Zgodnie z przewidywaniami, ruch na nim ma w wzrastać o średnio o około 9 procent w ciągu roku. Od wakacyjnego okresu 2017, siatka obsługiwanych przez Modlin połączeń wzbogaciła się m.in. o loty do Niemiec (Karlsruhe, Memmingen), Izraela (Ejlat), Hiszpanii (Sewilla), oraz Włoch (Cagliari, Neapol, Pescara, Rimini) i Portugalii (Faro).gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie