Modlin przygotowany do sezonu wakacyjnego

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
28 czerwca 2018 09:13
2 komentarze
Modlin powitał tegoroczne lato z 49 regularnymi połączeniami lotniczymi. Kilka dni temu siatkę połączeń uzupełniły trzy nowe kierunki, ponadto podwarszawski port otrzymał pozytywną opinię ULC, niezbędną do codziennego funkcjonowania.
Reklama

Opinię poprzedziła przeprowadzona w pierwszej połowie czerwca przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego kontrola, obejmująca działalność zarządzającego lotniskiem w 25 obszarach. Jak informują władze Modlina, ustalono, że prowadzone działania są zgodne z przepisami prawa i pozwalają utrzymać ważność certyfikatu.

- We wszystkich kontrolowanych obszarach nie stwierdzono ani jednej niezgodności, dzięki temu cykl kontroli powinien wydłużyć się z jednego roku na 2 lub 3 lata, wymaga to jednak dalszego potwierdzenia decyzją ULC-u. – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin, dodając, że wyniki kontroli pozwalają na konsekwentną realizację planu udoskonalania lotniska.

W pierwszym rzędzie, na zlecenie Portu, wykonawca realizuje prace budowlane na drogach kołowania DK-A1 i DB-B. Zgodnie z harmonogramem działania firmy, które składają się z 4 etapów, obejmują: roboty rozbiórkowe i ziemne, branżowe (elektryczne i odwodnienie), dotyczące warstw konstrukcyjnych nawierzchni i prace wykończeniowe. Według planów przebudowa ma się zakończyć w ostatniej dekadzie września.


- Dzięki temu, nasza infrastruktura stanie się w pełni gotowa do dalszego regularnego ruchu samolotów, biorąc pod uwagę jego stopniowy wzrost w kolejnych latach. – mówił Marcin Danił – wiceprezes mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin.

Port Lotniczy realizuje inwestycję wyłącznie ze środków własnych. Całkowity jej koszt do końca września bieżącego roku wyniesie 12,5 mln zł netto.

Według prowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego zestawienia, MPL Warszawa-Modlin plasuje się w pierwszej piątce regionalnych lotnisk w Polsce. Zgodnie z przewidywaniami, ruch na nim ma w wzrastać o średnio o około 9 procent w ciągu roku. Od wakacyjnego okresu 2017, siatka obsługiwanych przez Modlin połączeń wzbogaciła się m.in. o loty do Niemiec (Karlsruhe, Memmingen), Izraela (Ejlat), Hiszpanii (Sewilla), oraz Włoch (Cagliari, Neapol, Pescara, Rimini) i Portugalii (Faro).
Reklama

Ostatnie komentarze

passenger57 2018-06-30 21:03   
passenger57 - Profil passenger57
VoyageAir
----------
nic z tego nie wyszło jak widać ...
gość_91eff 2018-06-29 16:46   
gość_91eff - Profil gość_91eff
A co z linia Voyager ( chyba tak sie nazywala ) , ktora miala latac Z Modlina do Varny od czerwca ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama