×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LuxairGroup podsumowała 2017 r.


Rok fiskalny 2017 LuxairGroup zamknęła zyskiem operacyjnym wysokości 9,9 mln euro, czyli o 1,3 mln więcej niż w poprzednim okresie rozliczeniowym. To głównie efekt względnie stabilnej sytuacji geopolitycznej i stosunkowo niskich cen ropy.


- Wszystkie nasze działania doprowadziły do niezłego wzrostu w 2017 r., który wyniósł 7 proc. Nasz zespół może być dumny, że w tak konkurencyjnym środowisku udało się wypracować tak dobry rezultat. To osiągnięcie jest również zachęcającym sygnałem na przyszłość - powiedział Adrien Ney, dyrektor naczelny LuxairGroup.

Linie Luxair Luxembourg Airlines przewiozły o 6 proc. pasażerów więcej, czy jednoczesnym wzroście wypełnienia miejsc o 2 pkt proc. (do 64 proc.). Wynik ten to przede wszystkim efekt strategii stymulacji cen, co znacznie zwiększyło sprzedaż. Udało się także zatrzymać trend odpływu pasażerów biznesowych oraz podnieść liczbę rezerwacji promocyjnych.

Dzięki dołączeniu do floty 11. bombardiera Q400 zwiększyło się także oferowanie miejsc (o 2 proc.) i liczba operacji (+0,5 proc.). 

Zysko operacyjny Luxair Luxembourg Airlines wzrósł o 2,5 mln euro w stosunku do 2016 r.


Także LuxairTours notowało bardzo dobre wyniki. Przede wszystkim wzrosła liczba rezerwacji na kierunkach tureckich i północnoafrykańskich. To efekt względnej stabilizacji sytuacji w tamtych regionach. Sprzedaż pakietów "All Inclusive" wzrosła o 6 proc., a usług "Flight-Only" o 19 proc. Wynik ten udało się wypracować dzięki wprowadzeniu nowej strony internetowej i systemu rezerwacji. 

Wysoką dynamikę wzrostu wykazała spółka LuxairCARGO. W 2017 r. przewiozła aż 940 tys. ton frachtu lotniczego. To o 14 proc. więcej niż we wcześniejszym okresie rozliczeniowym.

LuxairGroup prognozuje, że w bieżącym roku uda się utrzymać trendy wzrostowe, chociaż nie będą już one tak wysokie. Ma na to wpływ coraz większa konkurencja oraz rosnące ceny paliw. Spowolnienie widoczne jest już przede wszystkim w oddziale towarowym. We flocie samolotów pasażerskich pojawił się z kolei dodatkowy boeing 737, który ma zapewnić zarówno Luxair Luxembourg Airlines jak i LuxairTours wsparcie na kluczowych kierunkach. Ważnym elementem działań inwestycyjnych grupy ma być także postępująca cyfryzacja.

fot. mat. prasowe


Reklama


Booking.com
gość_c2e19 - Profil
gość_c2e19
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie