Aeroflot: W pierwszym kwartale 11 mln pasażerów

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
01 czerwca 2018 08:35
1 komentarz
Aeroflot opublikował, zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej, skrócone sprawozdanie finansowe za pierwsze trzy miesiące bieżącego roku.
Reklama

Przewoźnik zwiększył przychód do niespełna 112 mld rubli (6,7 mld złotych), co stanowi wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku o 8,5 proc. Do niespełna 11 mld rubli (650 mln złotych) wzrósł także zysk operacyjny EBITDAR (EBITDA + koszty leasingu operacyjnego), natomiast strata netto sięgnęła 11,5 mld rubli (685 mln złotych).

- Po raz pierwszy Grupa Aeroflot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe IFRS za pierwszy kwartał roku. Było to możliwe dzięki skoncentrowaniu się spółki na ulepszeniu wewnętrznych systemów księgowych w celu przyspieszenia zamknięcia okresu obrachunkowego i złożenia sprawozdawczości finansowej. Opublikowanie wyników finansowych za I kwartał zwiększy przejrzystość dla akcjonariuszy i inwestorów, pomoże im lepiej zrozumieć spółkę i jej sezonowe trendy - powiedział Shamil Kurmashov, zastępca dyrektora generalnego ds. handlu i finansów w Aeroflot.


Koszty operacyjne w tym samym okresie, z wyłączeniem kosztów paliwa lotniczego, wzrosły o 11 proc. do 90 mld rubli (5,3 mld złotych). Z tytułu paliwa lotniczego linia wydała 34 mld rubli, czyli nieco ponad 2 mld złotych - to aż o 24 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2017 roku.

Rosyjska spółka pochwaliła się także wynikami w zakresie przewozów pasażerskich. W sumie z jej usług skorzystało 11 mln pasażerów (6,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku).

- Pierwsze trzy miesiące są tradycyjnie słabe na rosyjskim rynku lotniczym. Wynika to z wielu czynników, głównie z sezonowości popytu, ponieważ mniej pasażerów lata w tym okresie. W związku z tym, pomimo stałego wzrostu rynku przewozów lotniczych, liczba pasażerów w pierwszym kwartale 2018 r. była o 9 proc. mniejsza niż w czwartym kwartale 2017 r., a także o 38 proc. mniejsza niższy niż w trzecim kwartale 2017 r. - skomentował Kurmashov.

W związku z rozwojem linii, zwiększyły się także koszty ponoszone z tytułu wynagrodzeń oraz leasingu operacyjnego.

Pełny raport dostępny jest pod linkiem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_06c2f 2018-06-01 20:32   
gość_06c2f - Profil gość_06c2f
Szkoda, ze linia nie lata do Gdańska Krakowa i Poznania
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama