×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aeroflot: W pierwszym kwartale 11 mln pasażerów


Aeroflot opublikował, zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej, skrócone sprawozdanie finansowe za pierwsze trzy miesiące bieżącego roku.


Przewoźnik zwiększył przychód do niespełna 112 mld rubli (6,7 mld złotych), co stanowi wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku o 8,5 proc. Do niespełna 11 mld rubli (650 mln złotych) wzrósł także zysk operacyjny EBITDAR (EBITDA + koszty leasingu operacyjnego), natomiast strata netto sięgnęła 11,5 mld rubli (685 mln złotych).

Po raz pierwszy Grupa Aeroflot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe IFRS za pierwszy kwartał roku. Było to możliwe dzięki skoncentrowaniu się spółki na ulepszeniu wewnętrznych systemów księgowych w celu przyspieszenia zamknięcia okresu obrachunkowego i złożenia sprawozdawczości finansowej. Opublikowanie wyników finansowych za I kwartał zwiększy przejrzystość dla akcjonariuszy i inwestorów, pomoże im lepiej zrozumieć spółkę i jej sezonowe trendy - powiedział Shamil Kurmashov, zastępca dyrektora generalnego ds. handlu i finansów w Aeroflot.


Koszty operacyjne w tym samym okresie, z wyłączeniem kosztów paliwa lotniczego, wzrosły o 11 proc. do 90 mld rubli (5,3 mld złotych). Z tytułu paliwa lotniczego linia wydała 34 mld rubli, czyli nieco ponad 2 mld złotych - to aż o 24 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2017 roku. 

Rosyjska spółka pochwaliła się także wynikami w zakresie przewozów pasażerskich. W sumie z jej usług skorzystało 11 mln pasażerów (6,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku).

Pierwsze trzy miesiące są tradycyjnie słabe na rosyjskim rynku lotniczym. Wynika to z wielu czynników, głównie z sezonowości popytu, ponieważ mniej pasażerów lata w tym okresie. W związku z tym, pomimo stałego wzrostu rynku przewozów lotniczych, liczba pasażerów w pierwszym kwartale 2018 r. była o 9 proc. mniejsza niż w czwartym kwartale 2017 r., a także o 38 proc. mniejsza niższy niż w trzecim kwartale 2017 r. - skomentował Kurmashov.

W związku z rozwojem linii, zwiększyły się także koszty ponoszone z tytułu wynagrodzeń oraz leasingu operacyjnego.

Pełny raport dostępny jest pod linkiem.gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie