×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


China Eastern z najwyższym zyskiem od 20 lat


Linie lotnicze China Eastern Airlines w 2016 r. osiągnęły zysk netto w wysokości 6,35 mld renminbi (około 3,44 mld złotych). Jest to o 41 proc. lepszy wynik niż za 2015 r. i największy zysk przewoźnika od 1996 r.


W 2017 r. przychody linii China Eastern Airlines wzrosły o 3,2 proc. w skali rok do roku wynosząc 101,7 mld renminbi. Wzrost przychodów napędzany był 9,3 proc. wzrostem RPK. Podczas gdy inni przewoźnicy Państwa Środka w 2017 r. borykali się ze zmniejszającymi się yieldami, linie lotnicze China Easter Airlines poprawiły yield o 0,2 proc. 

W oświadczeniu z okazji publikacji rocznych wyników finansowych, line lotnicze napisały iż rozwój przewoźnika jest pochodną “ciągle wzrastających dochodów w Chinach”.  


China Eastern jest ostatnim z przewoźników “Chińskiej wielkiej trójki”, który ogłosił wyniki finansowe za 2017 r. Niedawno, wyniki finansowe, które były najlepsze od przeszło dekady, ogłosiły inne kontrolowane przez państwo linie lotnicze: Air China oraz największy pod względem liczby pasażerów przewoźnik lotniczy w Azji, China Southern Airlines

Ogółem linie lotnicze z Chin korzystały na silnym wzroście turystyki wyjazdowej z Państwa Środka. Poróżni z Chin odbyli w ubiegłym roku ponad 5 mld podróży krajowych, o 12,8 proc. więcej niż przed rokiem, jak również 129 mln podróży za granicę, co przekłada się na wzrost w wysokości 5,7 proc., poinformowała Chińska Narodowa Izba Turystyki.


Liniom lotniczym z Chin pomogły także pozytywne dla nich wahania kursowe, związane z umacnianiem się chińskiej waluty kosztem dolara amerykańskiego. Obie te pozytywne tendencje zrównoważyły negatywne następstwa związane ze spadkami yieldów oraz rosnącymi ceny paliwa.

fot. Tomasz Śniedziewski
gość_65f6e - Profil
gość_65f6e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie