Wizy turystyczne do Arabii Saudyjskiej od kwietnia

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
22 marca 2018 09:49
1 komentarz
Decyzją księcia Muhammeda ibn Salmana od kwietnia br. będzie można starać się o wizę turystyczną do Arabii Saudyjskiej. Obowiązywały będą jednak specjalne restrykcje.
Reklama

O wizy turystyczne będą mogły się starać grupy liczące co najmniej cztery osoby. Wszystko obywać się będzie przez akredytowane agencje turystyczne, a plan wizyty zostanie zatwierdzony. Władze saudyjskie wytypowały w tym celu 13 podstawowych lokalizacji historycznych i 10 muzeów. Osoby, które nie wyznają islamu nie będą miały wstępu do świętych miast - Mekki i Medyny.

Specjalne zasady obowiązywały będą także w przypadku podróży kobiet. Jeśli nie przekroczą one 25 roku życia, będą musiały mieć towarzystwo. Muszą także dostosować się do lokalnych obyczajów ubioru - nosić na głowie chustę oraz zakryć ramiona i nogi. Zakaz noszenia szortów obowiązuje także w przypadku mężczyzn.


Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego przyjazdu. Nie może być w nim także śladów po wizycie w Izraelu. Nowe warunki wizowania obejmą 65 krajów.

fot. shanlung (flickr.com, CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

Marcin14 2018-04-20 00:55   
Marcin14 - Profil Marcin14
I to jest chyba największy news turystyczny 2018 roku!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama