×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizy turystyczne do Arabii Saudyjskiej od kwietnia


Decyzją księcia Muhammeda ibn Salmana od kwietnia br. będzie można starać się o wizę turystyczną do Arabii Saudyjskiej. Obowiązywały będą jednak specjalne restrykcje.


O wizy turystyczne będą mogły się starać grupy liczące co najmniej cztery osoby. Wszystko obywać się będzie przez akredytowane agencje turystyczne, a plan wizyty zostanie zatwierdzony. Władze saudyjskie wytypowały w tym celu 13 podstawowych lokalizacji historycznych i 10 muzeów. Osoby, które nie wyznają islamu nie będą miały wstępu do świętych miast - Mekki i Medyny. 

Specjalne zasady obowiązywały będą także w przypadku podróży kobiet. Jeśli nie przekroczą one 25 roku życia, będą musiały mieć towarzystwo. Muszą także dostosować się do lokalnych obyczajów ubioru - nosić na głowie chustę oraz zakryć ramiona i nogi. Zakaz noszenia szortów obowiązuje także w przypadku mężczyzn. 


Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego przyjazdu. Nie może być w nim także śladów po wizycie w Izraelu. Nowe warunki wizowania obejmą 65 krajów.

fot. shanlung (flickr.com, CC)gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie