×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsze dwa A330neo w malowaniu TAP


Dwa pierwsze modele airbusa A330neo w malowaniu TAP Portugal opuściły malarnie Airbusa w Tuluzie. Portugalski przewoźnik zostanie pierwszym na świecie operatorem nowego modelu Airbusa w wersji -900.


TAP Portugal będzie mógł odebrać dwa nowe samoloty w połowie br., po tym jak zakończy się rozpoczęty w październiku proces certyfikacji. Samoloty obecnie nie są jeszcze wyposażone w silniki Rolls-Royce Trent 7000.


TAP zamówił bezpośrednio od Airbusa dziesięć A330neo w wersji -900. Kolejne cztery zostaną wyleasingowane od zewnętrznej firmy. Oba samoloty posiadają na kadłubie napis "First to fly!", co ma podkreślać wprowadzenie ich do floty TAP Portugal jako pierwszego operatora tej wersji na świecie.

Airbusy A330neo TAP Portugal otrzymają nową koncepcje kabiny Airbusa - Airspace. Wnętrze będzie oparte na czterech wartościach: komfort, atmosfera, obsługa i design. W samolocie zostanie zamontowane m.in. oświetlenie w technologii LED, oferujące do 16,7 mln możliwych wariantów kolorystycznych. Ma to ułatwić odzwierciedlenie marki danej linii lotniczej. 

Obecnie w skład szerokokadłubowej floty linii wchodzi czternaście airbusów A330-200, cztery A330-300 oraz cztery A340-300.

fot. Airbusgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie