TAP Air Portugal: latem 2024 częściej do Ameryki Północnej i Południowej

4 września 2023 09:00
Narodowy portugalski przewoźnik zwiększy liczbę lotów do Ameryki Północnej i Południowej w sezonie letnim 2024.
Reklama
W przyszłorocznym sezonie letni, TAP Air Portugal zwiększy częstotliwość lotów na trasach do Brazylii, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Najwięcej dodatkowych lotów przypadnie Brazylii, która jest dla TAP jest jednym z najważniejszych rynków i dokąd portugalski przewoźnik będzie wykonywał 94 lotów tygodniowo. Dla porównania, w 2023 roku w okresie od czerwca do września, TAP wykonuje 82 loty do Brazylii, o czym pisaliśmy w artykule "TAP Portugal rozwija się w Ameryce Południowej ". Oznacza to dwanaście dodatkowych lotów w przyszłym roku na następujących trasach:
  • Lizbona - Sao Paulo (z 20 do 21)
  • Lizbona - Rio de Janeiro (z 10 do 12)
  • Lizbona - Recife (z 7 do 10)
  • Lizbona - Brasilia (z 6 do 7)
  • Lizbona - Salwador (z 6 do 7)
  • Lizbona - Natal (z 5 do 6)
  • Lizbona - Belem (z 4 do 5)
  • Lizbona - Porto Alegre (z 3 do 4)
  • Lizbona - Maceio (z 2 do 3)
Na tę chwilę, bez zmian pozostanie częstotliwość na trasach z Lizbony do Belo Horizonte i Fortalezy, dokąd portugalski przewoźnik lata siedem razy w tygodniu, a także z Porto do Sao Paulo i Rio de Janeiro, pomiędzy którymi TAP lata kolejno trzy i dwa razy tygodniowo. Rejsy na trasach do Brazylii będą realizowane airbusami A330-200, A330-900neo i A321LR.
- Oferując 94 loty tygodniowo w szczycie przyszłorocznego sezonu letniego, łączących bezpośrednio jedenaście brazylijskich miast z Lizboną i Porto, a także dzięki doskonałej ofercie produktów dla swoich klientów, TAP Air Portugal wzmacnia swoją obecność na rynku przewozów pasażerskich między Brazylią a Europą - mówi jeden z przedstawicieli TAP Air Portugal.

Liczba ta może być jeszcze większa, ponieważ TAP Air Portugal rozważa również uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego z Lizbony do Florianopolis, o czym wspominaliśmy w artykule "TAP Air Portugal chce latać do Florianopolis". W przeszłości TAP latał również do Campinas i Manaus, jednak chwilowo przewoźnik nie planuje ich przywracać.
Ponadto poza Brazylią portugalska linia zwiększy również liczbę lotów na trasie Lizbona - Toronto z dziesięciu do trzynastu, a także Lizbona - San Francisco z pięciu do sześciu w ciągu tygodnia.


Z uwagi na kolonialną przeszłość, TAP Air Portugal jest obok Iberii liderem wśród europejskich linii lotniczych na rynku południowoamerykańskim i niekwestionowanym liderem na rynku brazylijskim. O Iberii wspominaliśmy również w artykule "Iberia zaoferuje rekordową liczbę połączeń do Ameryki Północnej i Południowej".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy