TAP Portugal z najdłuższą trasą wykonywaną A321LR

10 września 2021 09:45
W zbliżającym się sezonie zimowym wąskokadłubowe samoloty A321neo, w tym A321LR, będą wykorzystywane na blisko 500 trasach. Zaledwie kilkadziesiąt z nich będzie rotacjami dalekodystansowymi na minimum 5,5 tys. kilometrów.
Reklama
Wąskokadłubowe samoloty najnowszej generacji A321LR umożliwiają bezpośredni przelot nawet na dystansie 7,5 tys. kilometrów. Możliwość wykorzystania tych maszyn na trasach dalekodystansowych pozwala zoptymalizować koszty i daje przewoźnikom szansę na wykonywanie wielogodzinnych lotów mniejszymi samolotami, które łatwiej wypełnić pasażerami. A321LR zabiera na pokład około 200 podróżnych w zależności od konfiguracji.


Blisko 30 tras, na których wykorzystane zostaną samoloty A321LR jest dłuższych niż 5,5 tys. kilometrów. Na 27 połączeń dalekodystansowych wykonywanych A321LR zdecydowało się jedynie siedem linii lotniczych. Z możliwości, które zapewnia ta maszyna, najchętniej korzystać będzie TAP Portugal oraz Air Transat. Ten pierwszy w sezonie zimowym będzie obsługiwał najdłuższą trasę A321LR z Lizbony do brazylijskiego miasta Belem. Połączenie to liczy niespełna 7 tys. kilometrów, a pasażerowie spędzą w powietrzu ponad 10 godzin. Na podium znalazło się również miejsce dla kanadyjskiej linii Air Transat z bezpośrednią trasą z Toronto do Faro. Pierwszą trójkę najdłuższych rotacji A321LR zamyka SAS, który przy wykorzystaniu tych wąskokadłubowych samolotów poleci z Kopenhagi do amerykańskiego Bostonu.

W zestawieniu znalazły się także linie JetBlue (loty między Londynem a Nowym Jorkiem), Aer Lingus (połączenia z Dublina i Manchesteru do Stanów Zjednoczonych), Aeroflot (rotacja z Moskwy na Teneryfę) oraz American Airlines (krajowa trasa z Dallas do Anchorage na Alasce).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy