FlixBus i PolskiBus z jednym system sprzedażowym

1 marca 2018 09:48
5 komentarzy
Dwa miesiące po ogłoszeniu strategicznej współpracy, FlixBus oraz PolskiBus.com zintegrowały swoje systemy sprzedażowe. Pasażerowie od 27 lutego br. będą przekierowywani ze strony Polskiego Busa na wspólny serwis sprzedażowy FlixBusa.
Reklama
Zakup biletu na FlixBus.pl oznacza dla klientów w Polsce dostęp do europejskiej siatki połączeń FlixBusa oraz usprawnienia technologiczne, w tym m.in. bilet w postaci QR kodu, ułatwiający odprawę czy przesiadki między miastami w ramach jednego biletu. Pasażerowie zyskają także możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, z dotychczasową siatką PolskiegoBusa i narzędziem „Twój przystanek”, ułatwiającym zlokalizowanie przystanku autobusowego oraz dotarcie do niego dzięki funkcji nawigacji. Aplikacja wyślę również powiadomienia push w przypadku opóźnienia autobusu powyżej 15 minut, z informacją o ewentualnych dalszych przesiadkach.


Połączenie systemów zakupowych to jeden z ważniejszych etapów integracji, dzięki któremu pasażerowie w Polsce będą mogli korzystać z wszelkich udogodnień, jakie oferuje FlixBus. Wszystkie bilety wcześniej zakupione na PolskiBus.com oczywiście zachowują ważność. Przez okres przejściowy, do wejścia letniego rozkładu FlixBusa, podczas odprawy będzie obowiązywać lista papierowa oraz bilety w postaci QR kodu – na telefonie lub wydrukowanym bilecie. Pierwszeństwo wejścia na pokład będą mieli pasażerowie z wykupioną rezerwacją miejsca – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

Zmiany płynące z połączenia PolskiegoBusa i FlixBusa widoczne są także w samych pojazdach. Poza tym, że zmienia się ich kolor z czerwonego na zielony, pasażerowie mogą cieszyć się większą przestrzenią na nogi, darmowym dostępem do Wi-Fi również za granicą oraz gniazdkami elektrycznymi przy każdym siedzeniu – Do tej pory już prawie 50 autobusów PolskiegoBusa zmieniło barwy na zielone oraz zostało dostosowanych do standardów FlixBusa – dodaje Leman.

Standardy FlixBusa dotyczą też bezpieczeństwa oraz ekologii. Każdy jeżdżący w zielonych barwach autobus wyposażony jest w nowoczesne systemy wspierania kierowcy, systemy awaryjnego hamowania czy systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu. Pojazdy muszą też spełniać określone wymagania pod względem wydajności zużycia paliwa czy niskiej emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowo, klienci dokonując rezerwacji wybranej trasy w sklepie FlixBus mogą także wybrać opcję „Składka na ochronę klimatu“.

Komfort i bezpieczeństwo pasażerów to dla nas sprawy priorytetowe, czego potwierdzeniem jest także przyznany nam niedawno certyfikat „Bezpieczny pasażer” Małopolskich Dworców Autobusowych w Krakowie. Dokładamy wszelkich starań, aby integracja przebiegała płynnie i możliwie najwygodniej dla pasażerów. Przekierowanie sprzedaży da nam dodatkowo możliwość lepszego planowania letniej siatki połączeń oraz przeprowadzania promocji, z których pierwsze ruszą już wkrótce mówi dyrektor zarządzający FlixBus Polska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_34231 2018-03-06 10:06   
gość_34231 - Profil gość_34231
Niech robią ze swoimi usługami co chcą - ostatecznie to ICH usługi. Dla mnie właśnie na 'dzień dobry' zaczęli być drożsi o 36PLN na każdym przejeździe, bo jeżdżę z nimi zawsze z gitarą, a ta zaczyna podlegać dodatkowej opłacie bagażowej. A że jestem cenowo wrażliwy - nie zobaczą mnie prędko u siebie.

Co by nie mówić - PolskiBus wykonał w Polsce NIEMOŻLIWIE WIELKĄ pracę przez wprowadzenie swojej usługi i swoich zupełnie nowych standardów nagle okazało się, że:
- cena biletu na przejazd między sąsiednimi miastami wojewódzkimi nie musi zaczynać się od 30PLN a biznes wciąż się opłaca,
- autobus może mieć swoją własną otwartą sieć Wi-Fi,
- autobus może być ZAWSZE czysty,
- toaleta w autobusie może być OTWARTA i nikt nie robi problemów z korzystaniem,
- pasażer może być informowany online o opóźnieniu, które wystąpiło na trasie,
- wykupiony wcześniej bilet można zwrócić i nikt nie robi z tymi problemu (choć to akurat pewnie już "zasługa" odpowiedniej ustawy/przepisów wykonawczych),
- możesz być pewny, że podjedzie po Ciebie nowoczesny, klimatyzowany wóz, do którego az przyjemnie wsiadać,
- nie zawsze, ale przeważnie obsługa wozu jest uprzejma i pomocna.
A co najważniejsze - nie chodzi o to, że działa to tak w PolskimBusie! - tak to zaczęło działać prawie WSZĘDZIE - cały rynek musiał zareagować!!! Przypomnijcie sobie, jak to wszystko wyglądało przed PB!

Panie Souter, mogę nie być Pana klientem ale zmiany, które Pan zaprowadził, zmieniły naszą rzeczywistość na lepsze. Szacunek i podziękowania.
gość_ad3e2 2018-03-02 18:55   
gość_ad3e2 - Profil gość_ad3e2
gość_eb3d5: A po co mieliby to robić, skoro wtedy oddaliby wszystkich wrażliwych cenowo pasażerów PKP czy innym przewoźnikom autobusowym? Poza tym tak jak napisałem poniżej: skoro Brno-Wiedeń z łatwością można znaleźć za 29 zł, czy Bratysława-Wiedeń za 19; to dlaczego nagle u nas miałoby być drożej? Rozumiem, że tam np. z Brna jeździ też zdaje się Leo Express czy Regiojet, ale oni działają również w Polsce stale się rozwijając.
gość_eb3d5 2018-03-02 13:17   
gość_eb3d5 - Profil gość_eb3d5
gość_45e99: Nie bój, nie bój, ceny wzrosną jak tylko Flixbus wchłonie całkowicie PolskiegoBusa. Póki co konsumuje go kawałek po kawałeczku.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy