DHL Express: Nowy gateway drogowy we Wrocławiu

29 stycznia 2018 18:11
DHL Express w połowie stycznia br. uruchomił we Wrocławiu nowoczesny gateway drogowy do obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych.
Reklama
Wrocławski obiekt został wybudowany z myślą o klientach z województwa dolnośląskiego, rozwijających działalność eksportową i importową za pośrednictwem globalnej sieci DHL Express oraz dla zapewnienia im najwyższej jakości serwisu.

Budynek o wielkości 2147 m.kw. wybudowany został zgodnie z najnowszymi standardami logistycznymi w konstrukcji umożliwiającej jego rozbudowę w przyszłości. Przestrzeń biurową zaaranżowano na powierzchni 331 m.kw. Magazyn zajmuje powierzchnię 1816 m.kw. Nowy gateway drogowy wyposażony został w 36 bram kurierskich, 9 bram posiadających ruchome rampy rozładunkowe przeznaczone do rozładunku dużych transportów oraz 2 tzw. fingery, umożliwiające bezpośredni załadunek aut kurierskich (tzw. direct loading). Zainstalowany system sortujący zapewnia sprawne sortowanie o wydajności 1500 paczek na godzinę.

- Gateway we Wrocławiu, po uruchomieniu nowych centrów logistycznych w Rzeszowie, Lublinie i Toruniu, oraz międzynarodowych lotniczych terminali kurierskich w Katowicach i Warszawie, jest kolejną z sukcesem zrealizowaną inwestycją. To nowoczesne, komfortowe i sprzyjające dobremu klimatowi miejsce pracy, w którym pracuje obecnie 80 osób w systemie zmianowym - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji i członek zarządu DHL Express w Polsce.


Udogodnieniem dla klientów jest możliwość nadania lub odbioru przesyłki w znajdującym się na miejscu punkcie obsługowym DHL Service Point. Gateway usytuowany jest w dogodnej lokalizacji z uwagi na bliskie połączenie z autostradą A4 i trasą europejską E40 oraz ze względu na korzystny dojazd z i do centrum miasta.

- Nowo uruchomiony obiekt we Wrocławiu jak i inne nowe inwestycje DHL Express w Polsce i na świecie, to odpowiedź na dynamicznie rosnące potrzeby naszych klientów rozwijających swoje biznesy na skalę międzynarodową. Dzięki inwestycji we Wrocławiu i innych lokalizacjach, nasi kurierzy i pracownicy będą mogli zapewnić klientom jeszcze lepszą jakość obsługi oraz usług międzynarodowych, jakimi DHL Express obejmuje 220 krajów i terytoriów na całym świecie - dodał Tomasz Buraś, dyrektor zarządzający DHL Express w Polsce.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy