Delta wydłuży okres eksploatacji douglasów MD-88

15 stycznia 2018 08:20
Samoloty McDonnell Douglas MD-88 latające w barwach linii lotniczych Delta Air Lines będą służyły dłużej, niż przewidywał to przewoźnik. Powodem jest opóźnienie dostaw bombardierów C-Series spowodowane toczącym się procesem antymonopolowym.
Reklama
- Tak, wiemy że nie odbierzemy C-Series zgodnie z planem, który przewidywał, iż pierwsze maszyny dostaniemy wiosną tego roku. Z tego powodu będziemy musieli wykonać pewne inwestycje w celu utrzymania niektórych samolotów, w szczególności MD-88, tak aby służyły nam dłużej niż pierwotnie planowaliśmy - powiedział Ed Bastian, prezes Delta Air Lines.

Delta liczy na to, że będzie mogła odebrać 75 zamówionych przez siebie bombardierów C100 bez konieczności płacenia prawie 300 proc. cła, o co wnioskował Boeing, który utrzymuje iż bombardiery zostały sprzedane przewoźnikowi po zaniżonej cenie. O tym, czy wysokie cła zostaną utrzymane zadecyduje pod koniec miesiąca Komisja Handlu Międzynarodowego przy Departamencie Handlu Stanów Zjednoczonych.


Dalsze eksploatowanie starszych maszyn spowoduje, że koszty w pierwszym kwartale będą nieco wyższe niż zazwyczaj - powiedział Paul Jacobson, dyrektor finansowy przewoźnika.

Obecnie Delta użytkuje ponad 100 douglasów z rodziny MD-80.

fot. Eric Salard (Flicrk/CC)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy