Nowe taryfy Singapore Airlines oraz SilkAir

15 grudnia 2017 15:47
Singapore Airlines i SilkAir wprowadzają od 18 stycznia 2018 roku nową strukturę taryf lotniczych. Zmiany dotyczyć będą zasad wyboru miejsca, naliczania punktów w programach lojalnościowych, limitu bagażu oraz możliwości zmian i zwrotu biletu w niektórych taryfach.
Reklama
Nowa struktura taryf zostanie wprowadzona w odniesieniu do wszystkich biletów sprzedawanych na całym świecie. W zależności od klasy podróży, klienci będą mieli do wyboru przy dokonywaniu rezerwacji trzy możliwości. Każda z nich oferuje kombinację opcji taryfy, funkcji i elastyczności, aby zapewnić klientom lepszy wybór, tak aby lepiej dopasować się do różnych potrzeb podróżnych.

Klasa ekonomiczna

Trzy nowe rodzaje taryf zostaną wprowadzone w klasie ekonomicznej o nazwie "Lite", "Standard" i "Flexi".

W przypadku taryf Flexi o najwyższej kategorii limit bagażu wzrośnie do 35 kg, podczas gdy pozostanie on na niezmienionym poziomie 30 kg w przypadku taryf Lite i Standard.

Wcześniejszy wybór miejsc, który jest obecnie dostępny bezpłatnie dla wszystkich rezerwacji w klasie ekonomicznej, będzie płatny za bilety w taryfie Lite, począwszy od 5 USD za odcinek lotu. Usługa będzie nadal dostępna bezpłatnie dla rodzin z dziećmi podróżującymi w tej samej rezerwacji.

Nie będą pobierane żadne opłaty za wcześniejszy wybór miejsc w przypadku taryf Standard i Flexi, chociaż nowa kategoria miejsc Forward Zone, będzie podlegać opłacie w taryfach Standard. Opłaty będą nadal obowiązywały w przypadku foteli Extra Legroom, znanych wcześniej jako Preferred Seat.

Wszyscy klienci, bez względu na rodzaj taryfy, będą mogli dokonać bezpłatnego wyboru miejsca podczas odprawy w internecie, na 48 godzin przed podróżą.

Bezpłatny wybór miejsc z wyprzedzeniem będzie dostępny bez względu na rodzaj taryfy dla członków Klubu PPS (miejsca Standard, Forward Zone i Extra Legroom), a także dla członków KrisFlyer Elite Gold (miejsca Standard i Forward Zone) oraz członków KrisFlyer Elite Silver (miejsca Standard)

Współczynniki naliczania mil zostaną ustalone w wysokości 50% dla taryf Lite, 75% dla taryf Standard i 100% dla taryf Flexi.


Klasa ekonomiczna Premium (z wyłączeniem SilkAir)


Limit bagażu nie ulegnie zmianie i będzie nadal wynosił 35 kg dla obu rodzajów taryf biletowych. Naliczanie mil, które obecnie wynosi 110% dla Premium Economy, wzrośnie do 125%. W przypadku nowego rodzaju taryfy Flexi zostanie obniżony do 100%.

Wcześniejsza rezerwacja miejsc będzie nadal bezpłatna dla wszystkich biletów w klasie Premium Economy, natomiast opłaty będą dotyczyły miejsc za Extra Legroom - z wyjątkiem członków klubu PPS, którzy będą korzystać z bezpłatnego wyboru miejsca na dodatkowe miejsce na nogi.

Klasa Biznes

Trzy rodzaje taryf będą dostępne w klasie biznes, o nazwie "Lite", "Standard" i "Flexi".

Limit bagażu pozostanie niezmieniony w klasie biznes i będzie nadal wynosił 40 kg, a wybór miejsca z wyprzedzeniem będzie nadal dostępny bezpłatnie dla wszystkich rezerwacji. Współczynnik naliczania wzrośnie do 150% w przypadku nowego rodzaju taryfy Flexi, natomiast dla taryfy Standard i Lite zostanie ustalony na 125%.

Suites i Klasa First (z wyłączeniem SilkAir)

Współczynnik naliczania mil w KrisFlyer wzrośnie do 200% ze 150% w przypadku rezerwacji Suites i Klasy First, natomiast wszystkie pozostałe uprawnienia i korzyści pozostaną niezmienione.

Przywileje dla członków KrisFlyer Elite and PPS Club

Oprócz korzyści z wcześniejszego wyboru miejsca, członkowie KrisFlyer Elite i PPS Club będą mogli korzystać z przywilejów bagażowych dla nowych typów taryf w klasie ekonomicznej Premium i klasie ekonomicznej.

Członkowie PPS Club będą mieli dodatkowo 50 kg bagażu rejestrowanego w klasie pierwszej, 40 kg w klasie biznes, 35 kg w klasie ekonomicznej premium i 30 kg w klasie ekonomicznej.

Członkom KrisFlyer Elite Gold będzie pszysługiwał dodatkowy limit bagażu rejestrowanego 20 kg podczas podróży we wszystkich klasach.


Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy