LEVEL poleci z Paryża-Orly

29 listopada 2017 08:00
Niskokosztowy dalekodystansowy LEVEL, należący do koncernu IAG, wybrał lotnisko Paryż-Orly jako drugą bazę. Poleci stamtąd do Nowego Jorku-JFK, Montrealu, na Gwadelupę i Martynikę.
Reklama
LEVEL rozpoczął działałność latem br. Obecnie oferuje rejsy z Barcelony do Ameryki Północnej i Południowej. Willie Walsh, prezes koncernu IAG, wielokrotnie podkreślał, że wierzy w koncepcję dalekodystansowych lotów w formule niskokosztowej i zamierza je rozwijać. O drugą bazę linii Paryż rywalizował z Rzymem-Fiumicino.

Na razie nie ujawniono, kiedy dokładnie ruszą loty z Paryża-Orly. Wiadomo jednak, że najtańsze bilety do Nowego Jorku będą kosztować w jedną stronę 129 euro (bez bagażu), a w pozostałych kierunkach - 99 euro. Przewoźnik niezmiennie będzie wykorzystywał flotę airbusów A330-200 w konfiguracji dwuklasowej (ekonomiczna i premium).

Koncern IAG, do którego należą także linie British Airways, Vueling, Iberia i Aer Lingus, będzie mógł wykorzystać istniejącą bazę Vuelinga w Paryżu-Orly do dowożenia podróżnych z innych miast na rejsy LEVEL-a. W miarę rozwoju działalności marki LEVEL w Paryżu, likwidowana będzie marka Open Skies należąca do British Airways, oferująca loty premium z Paryża do Stanów.

LEVEL pozostaje na razie przewoźnikiem wirtualnym, pozbawionym własnego certyfikatu. Wszystkie loty są formalnie obsługiwane jako połączenia Iberii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy