×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LEVEL poleci z Paryża-Orly


Niskokosztowy dalekodystansowy LEVEL, należący do koncernu IAG, wybrał lotnisko Paryż-Orly jako drugą bazę. Poleci stamtąd do Nowego Jorku-JFK, Montrealu, na Gwadelupę i Martynikę.


LEVEL rozpoczął działałność latem br. Obecnie oferuje rejsy z Barcelony do Ameryki Północnej i Południowej. Willie Walsh, prezes koncernu IAG, wielokrotnie podkreślał, że wierzy w koncepcję dalekodystansowych lotów w formule niskokosztowej i zamierza je rozwijać. O drugą bazę linii Paryż rywalizował z Rzymem-Fiumicino.

Na razie nie ujawniono, kiedy dokładnie ruszą loty z Paryża-Orly. Wiadomo jednak, że najtańsze bilety do Nowego Jorku będą kosztować w jedną stronę 129 euro (bez bagażu), a w pozostałych kierunkach - 99 euro. Przewoźnik niezmiennie będzie wykorzystywał flotę airbusów A330-200 w konfiguracji dwuklasowej (ekonomiczna i premium).

Koncern IAG, do którego należą także linie British Airways, Vueling, Iberia i Aer Lingus, będzie mógł wykorzystać istniejącą bazę Vuelinga w Paryżu-Orly do dowożenia podróżnych z innych miast na rejsy LEVEL-a. W miarę rozwoju działalności marki LEVEL w Paryżu, likwidowana będzie marka Open Skies należąca do British Airways, oferująca loty premium z Paryża do Stanów. 

LEVEL pozostaje na razie przewoźnikiem wirtualnym, pozbawionym własnego certyfikatu. Wszystkie loty są formalnie obsługiwane jako połączenia Iberii.


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie