×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opłaty lotniskowe napędzają przychody Aeroports de Paris


Przychody koncernu Aeroports de Paris wzrosły po III kwartale o 2,6 proc. do 2,6 mld euro. Najszybciej rosły wpływy z opłat lotniskowych, wyraźnie wolniej natomiast przychody z handlu i usług.


Wpływy z opłat lotniskowych wzrosły o 4,4 proc. do 1,37 mld euro. Najważniejsze w tej grupie wpływów były opłaty pasażerskie (wzrost o 4,9 proc. do 496 mln euro) oraz opłaty związane z bezpieczeństwem (wzrost o 2,5 proc. do 368 mln euro). Wzrosty wynikały głównie z podwyżki samych opłat o 4,7 proc. oraz większej niż przed rokiem liczby pasażerów. Z uwagi na surowszą niż rok temu zimę, aż o 53,4 proc. do 16 mln euro wzrosły opłaty za odladzanie. 

Wpływy z działalności handlowej i usługowej wzrosły o 1,6 proc. do 706 mln euro. O 5 proc. do 227 mln euro wzrosły przychody ze sklepów w strefie air-side, natomiast wpływy z parkingów, drugiej co do znaczenia działalności w tym obszarze, spadły o 2 proc. do 130 mln euro.

Przychody z zarządzania nieruchomościami spadły aż o 6,1 proc. o 188 mln euro, natomiast wpływy z działalności konstrukcyjnej i międzynarodowej zmalały o 32,9 proc. do 43 mln euro.

Do tej ostatniej grupy doliczane są wpływy tureckiego koncernu TAV Airports, w którym AdP ma obecnie 46 proc. akcji. Po przejeciu dodatkowych udziałów w lipcu br. AdP zdecydował się na pełną konsolidację tureckiej grupy, ale w celu utrzymania porównywalnej bazy wyników na razie liczy je osobno. TAV Airports w okresie pierwszych trzech kwartałów wygenerowało 343 mln euro przychodów, o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. 
gość_980b6 - Profil
gość_980b6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie