×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prezes airberlin z hojną odprawą


Thomas Winkelmann, prezes bankrutującego airberlin, który szefował linii przez niecały rok, dostanie jeszcze niemal 2 mln euro pensji w latach 2018 i 2019 r. oraz 400 tys. euro bonusu w tym roku.


Ujawnione przez niemieckie media warunki zatrudnienia Thomas Winkelmanna wzbudziły w Niemczech głośną krytykę. 

Prezes upadającego airberlin obejmując stanowisko w grudniu 2016 r. zagwarantował sobie łączne wynagrodzenie do 2019 r. w wysokości 4,5 mln euro. Pensja została objęta gwarancjami bankowymi, co oznacza, że upadłość przewoźnika nie ma wpływu na jej wypłatę. 

Już samo wysokie wynagrodzenie prezesa zostało w Niemczech skrytykowane, biorąc pod uwagę, że airberlin od kilku lat był linią deficytową. Jednak największe oburzenie spowodował sposób zagwarantowania wypłaty, który oznacza, że przewoźnik jeszcze przez dwa lata będzie płacił Winkelmannowi, podczas gdy na zaległe wypłaty wobec pracowników może zabraknąć pieniędzy. 

Za lata 2018 i 2019 Winkelmann dostanie po 910 tys. euro pensji. Za 2017 r., mimo braku jakichkolwiek sukcesów w ratowaniu airberlin, otrzyma premię w wysokości 400 tys. euro. Przed przyjściem do airberlin Winkelmann był pracownikiem Lufthansy. gość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie